Inter nezaváhal, AC Milán i AS Řím vyhořely

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Interu Milán porazil v 2. kole italské ligy Udine na svém hřišti 2:1 a poprvé v sezoně v domácí soutěži zvítězil. Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze tak částečně napravili úvodní bezbrankovou remízu s Boloňou z minulého týdne. Hrubě se dnes však nedařilo dalším dvěma favoritům. AC Milán i se svým hvězdným duem Zlatan Ibrahimovic - Robinho prohrál 0:2 na půdě nováčka Ceseny. Oslabený AS Řím dokonce utrpěl debakl 1:5 v Cagliari.

Úřadujícího mistra Inter poslal do vedení už v sedmé minutě z rohového kopu brazilský stoper Lúcio, ale útočník Floro Flores hlavou po půl hodině hry vyrovnal. Zápas rozhodl v 67. minutě kamerunský kanonýr Samuel Eto'o, který dorazil svou neproměněnou penaltu. Pouze na lavičce Udine znovu zůstal český talent Matěj Vydra.

Představitelé AC Milán po získání Ibrahimovice a Robinha sebevědomě vyhlásili útok na titul. V úvodním domácím kole sice Milánští deklasovali Lecce 4:0, ale hned v prvním zápase na hřišti soupeře propadli. Nováček rozhodl utkání už v prvním poločase po trefách Bogdaniho a Giaccheriniho.

Debut na poslední chvíli získaných útočníků se tak vůbec nepovedl. Švédský forvard Ibrahimovic zakončil nepovedenou premiéru zahozenou penaltou tři minuty před koncem, skórovat nedokázal ani střídající Brazilec Robinho.

Loňský vicemistr AS Řím chtěl odčinit úvodní domácí bezbrankovou remízu s Cesenou, ale v Cagliari i s debutujícím útočníkem Borriellem tvrdě narazil. V 18. minutě sice De Rossi odpověděl na Contiho gól z úvodu, ale víc Římané nepředvedli.

O dvě minuty později totiž argentinský obránce Nicolás Burdisso v pokutovém území srazil pronikajícího Contiho, dostal červenou kartu a domácí početní výhodu využili. Nařízenou penaltu nejprve proměnil útočník Matri, který vstřelil po přestávce svou druhou branku a společně s Acquafrescou a Lazzarim posunul skóre na drtivých 5:1.