Barcelona nepřetlačila Kazaň ani napotřetí

Tým favorizované Barcelony nedokázal porazit Kazaň v Lize mistrů ani ve třetím vzájemném duelu. Po loňské senzační prohře 1:2 na Nou Campu a následné bezbrankové remíze v Rusku dnes získal na hřišti Rubinu ve druhém kole základních skupin po výsledku 1:1 opět jen bod. Oba góly padly z penalt - domácí poslal do vedení Noboa, po hodině se štěstím srovnal Villa.

Veškeré výsledky a vývoj ve všech skupinách

Zpočátku se zdálo, že by Barcelona mohla prokletí v podobě Kazaně zlomit. Po dvanácti minutách vysunul Villa kolmicí Pedra, který obloučkem přes domácího gólmana trefil břevno. Hosté měli vytrvalou převahu a podle očekávání drželi míč, ovšem po půlhodině nečekaně udeřila Kazaň. Alves ve vápně fauloval Kalešina a Noboa z penalty otevřel skóre.

V druhé půli "Barca" svého soupeře ještě víc přitlačila a brzy se dočkala gólové odměny. Salukvadze povalil Iniestu a Villa z penalty srovnal, i když brankář Ryžikov si u tyče sáhl na míč. Obrátit zápas se však už hostům navzdory permanentnímu tlaku a velkým šancím nepovedlo. V jedné z nich neuspěl Messi, který vyléčil zranění kotníku po zákroku Tomáše Ujfalušiho a odehrál závěrečnou půlhodinu. Nakonec mohla slavit Kazaň, ale hlavičkujícímu Martinsovi zkazila v závěru radost tyč.

Skupina D:

Rubin Kazaň - FC Barcelona 1:1 (1:0)
Branky: 30. Noboa z pen. - 60. Villa z pen. Rozhodčí: Cakir (Tur.). Diváci: 25.000.