V Hulíně vyhrál ten šťastnější

Spartak Hulín ve 13. kole MSFL na domácím hřišti porazil juniorku Sigmy 2:1, když nepřiznivý stav otočili v závěrečných 25 minutách. Domácí duel svedl dohromady sousedy v tabulce. Ještě před zápasem na tom byl Hulín se Sigmou bodově shodně. sigma přijela i s posilami A týmu Michalickým, Koutným a Murinem.

Hosté byli od úvodních minut daleko lepším mužstvem a již v první minutě se ujali vedení střelou Nekudy.
V dalších minutích byla na trávníku vidět lopotná snaha domácích a naopak lehkost a nebezpečné výpady v podání hostí. Obrana Spartaku si však povětšinou věděla rady bez větších problémů. Zvýšit vedení hostí mohl Martin Pospíšil ve 23. minutě, který využil chyby Zlámala a postupoval sám na Štěpána. Míč však v síti neskončil. Parádní fotbalový moment předvedli hosté ve 35. minutě. Nádherným pasem přes celou šířku hřiště získal míč hbitý Machalický, který následně potáhl míč, předal jej Tomáši Pospíšilovi a jeho rychlá prudká přihrávka po zemi před Štěpánovu branku našla Nepožitka, který však z metru přestřelil branku.
Spartak se k Šustrově brance propracoval až ve 42. minutě. Gólu se však nedočkal.

Druhá půle začala v podání Spartaku daleko aktivněji. Tato jejich aktivita byla v 65 minutě oceněna vyrovnávajícím gólem. Vstřelená branka dodala zápasu nový impuls a hra se začala přelévat ze strany na stranu. V 72. minutě přišla další velká chvíle Spartaku. V pokutovém území byl stažen Otruba a rozhodčí Černý byl nekompromisní a ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil sám faulovaný Otruba a penaltu proměnil 2:1. Hosté se pokoušeli pochopitelně srovnat skóre, to se jim však nepovedlo. V 84. minutě oslabil své mužstvo po druhé žluté kartě Nepožitek.

Hodnocení trenéra Hulína na domácím webu:
"Výkon našeho mužstva dnes nebyl ideální. Narazili jsme na kvalitního soupeře, který hrál kvalitně, na jeden dotek, byli jsme horším mužstvem. Podle mého názoru dnes vyhrál dnes ten šťastnější, ale já jsem rád za sebe i za kluky, že jsme v takovém zápase, kdy nám to nešlo, nesložili zbraně, bojovali jsme. Jsem rád, že takový zápas přišel, že jsme se z toho srabu dokázali vyhrabat. Chtěl bych poděkovat hráčům, že v takovém těžkém zápase otočili výsledek, já to považuji za velké pozitivum."

Sestava Spartak: Štěpán – Barcuch, Zlámal, Číhal, Václavíček – Mršťák (80. Sedlář), Kadlec (84. Hloch), Laciga, Crla – Ševela (88. Němec), Otruba.

Sestava Sigma „B“: Šustr – Machalický, Murin, Koutný, Soušek – Nekuda (67. Vavřík), Pospíšil M. Šindelář, Nepožitek – Pospíšil T. (84. Rolinc), Tomeček (73. Chlebek).

Hulín - Sigma B 2 : 1