Šťastné střídání trenéra Zbrojovky

Šťastné střídání trenéra Zbrojovky

Po vítězství nad Břeclaví se mužstvo trenéra Vlka po čtrnácti dnech vydalo opět do Brna, kde chtělo napravit neúspěch v Líšni. Ani tentokrát nebyly Vítkovice horší, přesto si ale opět žádné body nedovezly. Do sestavy se po disciplinárním trestu již vrátil Jan Kušnír, chyběl naopak Vybíral. V sestavě domácích se objevili dva velcí talenti nedávné doby - Marek Střeštík a Tomáš Okleštěk.

První velká šance přišla v desáté minutě, kdy se dostal do samostatného úniku Punčochář, který však mířil mimo tyče Burešovy branky. Na druhé straně se dostal do úniku Střeštík, výborně jej však pohlídal Cverna.
Do několika slibných šancí se během prvního poločasu dostal aktivně hrající Lokša. Žádnou však nedokázal zakončit gólem.

I po změně stran byli v prvních minutách aktivnější Vítkovičtí. Centr z levé strany přiklepl Lokša Vlkovi, ten ale z blízka ve velké šanci jen napálil domácího obránce. Později to zkoušel ze třiceti metrů Kovář, ale mířil vedle. A tak převzali iniciativu domácí. Ale ani oni nedokázali usměrnit míč za záda hodtujícího brankáře. Pak přišla 76. minuta, Okleštěk nacentroval míč před bránu a Štourač prostřelil z blízka Vaška. Vítkovice mohly odpovědět, když po sklepnutí Punčocháře šel Vaclík sám na Bureše.
Závěr zápasu již žádné drama nepřinesl a všechny tři body tak zůstaly v jihomoravské metropoli. Utkání by však slušela spíše remíza.

Sestava FC Zbrojovka Brno B: Bureš - Foukal, Chlup (82. Huška), Okleštěk, Kršák, Cupák, Buchta, Střeštík, Jukl (89. Ullmann), Košulič, Šamánek (46. Štourač).

Sestava FC Vítkovice: Vaško - Vlk, Derych (81. Hritz), Cverna, Silveira - Moravčík, Kušnír, Kovář, Pešek (70. Lička) - Punčochář, Lokša (61. Vaclík).

FC Zbrojovka Brno B - FC Vítkovice 1:0