Ve Stovkách rozhodly dvě penalty

Nepříjemný protivník čekal na frýdeckomístecké ve 13. kole třetí nejvyšší fotbalové soutěže. Do Stovek zavítala Kroměříž, která v posledních třech zápasech neprohrála, navíc ani neinkasovala. V týdnu si pak Hanáci zvýšili sebevědomí pohárovým vítězstvím 5:1 ve Slavičíně.

Úvod střetnutí přinesl ofenzivní hru v podání domácího celku. Již ve 2. minutě mohl chybu hostujícího brankáře potrestat Literák, ale mířil vysoko nad branku. Brankáři obou mužstev měli plné rukavice práce. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale gólu se diváci nedočkali. Až přišla 32. minuta, v pokutovém území spadl Kerbrovi míč na ruku a rozhodčí Kneisl odpískal pokutový kop. K jeho exekuci se postavil hostující Smutný a střelou k tyči poslal hosty do vedení - 0:1. Domácí však zbraně nesložili a sedm minut před koncem prvního poločasu se mohli dočkat vyrovnání. Bohužel Maceček v souboji se Šilingrem poslal míč vedle brány.

Do druhé půle již nenastoupil v domácím dresu zraněný Literák,který si v první půli poranil kotník. V 55. minutě se dočkali pokutového kopu i domácí. V hostující šestnáctce šel důrazně za míčem Biolek a po střetu se Stojaníkem ukázal hlavní rozhodčí na značku pokutového kopu, který domácí proměnili. Bylo srovnáno na 1-1. Důležitý moment, po kterém mohli jít domácí do vedení, přišel v 68. minutě. Cabák zahrával z levé strany rohový kop, Hrdlička hlavičkoval k brankáři Voglovi, tomu však míč vypadl. Překvapený Staněk však nedokázal dopravit míč do prázdné branky. Ani závěrečná čtvrthodinka již změnu skóre nepřinesla, a tak oběma celkům skončila vítězná série.

"Dnes jsme hráli s kvalitním soupeřem. My jsme bohužel herně nenavázali na naše předešlé zápasy, myslím si tedy, že utkání skončilo spravedlivou remízou," řekl po utkání na domácím webu kouč Oldřich Machala.

Sestava Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Hrdlička, Staněk, J. Prokeš - Biolek (77. Cesnek), Literák (46. Grussmann), Cabák, Kerbr - Maceček, H. Prokeš (82. Soukup).

Sestava Kroměříž: Vogl - Valášek, Šilinger, Klabal, Stojaník - Smutný, Mazouch, Grim (77. Matoušek), Hromoek - Janča (88. Mašlej), Fiala.

Frýdek-Místek - Kroměříž 1 : 1