Real v městském derby přehrál Atlético

Velké madridské derby nabídl nedělní večerní duel na San Bernabeu, kde místní Real hostil Atlético. Domácí se v případě výhry mohli vrátit zpět do čela Primera División, kde je po výhře na půdě Getafe v poměru 3:1 vystřídala Barcelona. Po trefách Carvalha a Özila Real porazil Atlético 2:0 a natáhl šňůru Jose Mourinha na 141 domácích zápasů bez prohry.

Atlético na půdě Realu nevyhrálo již dlouhých 11 let a příliš šancí se mu proti rozjetému Realu nedávalo ani letos, zvlášť v případě, kdy mužstvo postrádalo oba stopery - Godína a Pereu. Ve středu obrany tak musel vypomoci Tomáš Ujfaluši, jenž jinak nastupuje na pravém kraji defenzivní řady a právě bývalý český reprezentant byl u první branky zápasu.

Ve třinácté minutě se míč z kopačky Di Maríi odrazil právě od Ujfalušiho k nabíhajícímu Carvalhovi, jenž se z pozice stopera ocitl až na hrotu útoku a nekompromisní ranou propálil dnes dvacetiletého gólmana Atlética De Geu. O šest minut později to bylo o dvě branky. Z přímého kopu se krásně trefil Özil, když překvapil nejen spoluhráče ale i defenzivu soupeře v čele s gólmanem.

Po půlhodině hry musel své umění proti hlavičce Domingueze předvést gólman Casillas, následnou dorážku zastavil rukou Xabi Alonso, ale sudí přestupek proti pravidlům neviděl a pokutový kop k velké nelibosti hostů neodpískal. Další výtečný zákrok musel Casillas předvést proti technické střele Reyese, kterou vytěsnil na roh.

Ve 38. minutě se k odraženému míči dostal Cristiano Ronaldo, ale pumelice z jeho kopaček se mezi tři tyče nevešla. Nádherná akce přišla krátce po změně stran. Özil zatáhl míč po levé straně a stříleným centrem hledal Higuaína. Ten z hranice vápna vypálil z voleje a jeho bomba namířila pouze do tyče De Geovy branky, která se notnou chvíli po zásahu míče ještě třásla...

Brankovou konstrukci v 61. minutě orazítkoval z voleje i Diego Forlán, na dvoubrankovém vedení Realu to však nic neměnilo. O dvě minuty později mohl vedení Bílého baletu zvýšit Özil, ale svůj brejk nedokázal gólově zúžitkovat. Snížit mohl v 73. minutě Reyes, ale jeho střele z 18 metrů směřující do šibenice chybělo několik decimetrů.

V závěru ještě branku Atlética ohrozili střelami ze střední vzdálenosti Marcelo s Khedirou, ale ani jeden se radovat nemohl. Nejblíže vstřelení branky tak byl po centru Ronalda obránce Ramos, ale svou prudkou hlavičku nedokázal z blízkosti nasměrovat do branky. To se naopak podařilo střídajícímu Benzemovi, ale jeho pokus lapil De Gea. Real se tak po výhře 2:0 vrátil zpět do čela La ligy před druhou Barcelonu.