Inter přehrál Neapol, Leonardo zažil zdařilý debut

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] AC Milán se v italské lize povedl vítězný vstup do nového roku. Vedoucí tým soutěže vyhrál v Cagliari 1:0 Strasserovou brankou z 85. minuty a v čele tabulky má pětibodový náskok na druhé Lazio Řím. Vítěznou premiéru na lavičce mistrovského Interu Milán prožil trenér Leonardo. Jeho nový tým doma porazil Neapol 3:1.

10 nejhezčích gólů, které viděla podzimní Serie A

Hostujícímu AC v útoku chyběl nejlepší střelec Zlatan Ibrahimovic, který si odpykal trest za žluté karty. A jeho spoluhráčům se ho dlouho nedařilo zastoupit. O nejtěsnější výhře "Rossoneri" rozhodl až pět minut před koncem střídající Rodney Strasser. Teprve dvacetiletý záložník ze Sierra Leone zužitkoval přihrávku dalšího náhradníka Antonia Cassana. Ten si tak za milánské mužstvo odbyl vítěznou premiéru po nedávném přestupu ze Sampdorie Janov.

Krajní bek Marek Jankulovski znovu nebyl ani na lavičce hostů. Ti v Serii A naplno bodovali posedmé z posledních devíti utkání.

Jednačtyřicetiletý Brazilec Leonardo, jenž v minulé sezoně trénoval konkurenční AC, na lavičce Interu o Vánocích nahradil odvolaného Rafaela Beníteze. Pod jeho vedením se čerstvému klubovému mistru světa v domácí soutěži nedařilo a z předchozích čtyř utkání dokonce třikrát prohrál. Leonardův povedený debut by však mohl signalizovat cestu z krize.

Domácí diváky na San Siru potěšil vedoucí brankou už ve třetí minutě brazilský záložník Thiago Motta. Neapol, která vyhrála poslední tři ligové zápasy shodným výsledkem 1:0, vyrovnala ve 25. minutě zásluhou Micheleho Pazienzy. Za dvanáct minut však vrátil "Nerazzurri" vedení Argentinec Esteban Cambiasso a po pauze definitivně rozhodl svým druhým zásahem Motta. Interu v tabulce patří až sedmá příčka, ale má dvě utkání k dobru.

Juventus naopak utrpěl nečekaně vysokou domácí prohrou 1:4 s Parmou. Turínské mužstvo, které odehrálo více než 70 minut bez vyloučeného Felipeho Mela, našlo přemožitele poprvé od 23. září a po osmnácti soutěžních zápasech bez porážky.

Brazilský záložník Melo oslabil Juventus už v 17. minutě. Rozhodčí mu udělil červenou kartu za kopnutí protihráče do obličeje. Ještě předtím musel opustit hřiště s poraněným kolenem nejlepší střelec "Staré dámy“ Fabio Quagliarella.

Početní převahu hostů využil tři minuty před přestávkou Sebastian Giovinco, jenž v Parmě hostuje právě z Juventusu. Třiadvacetiletý ofenzivní záložník navíc krátce po přestávce přidal druhou branku. Naděje domácích vykřesal po hodině hry snížením obránce Nicola Legrottaglie, ale za dvě minuty z penalty definitivně rozhodl argentinský veterán Hernán Crespo. Debakl uzavřela čtvrtou brankou v nastavení debutující posila z FC Janov Raffaele Palladino. Krajní obránce turínského klubu Zdeněk Grygera zůstal na lavičce náhradníků.

Pozici nejlepšího domácího týmu soutěže potvrdil AS Řím po výhře 4:2 nad Catanií. Svěřenci kouče Claudia Ranieriho udrželi domácí neporazitelnost a posedmé za sebou na Olympijském stadionu zvítězili. Po dvou brankách zaznamenali útočníci "Vlků" Marco Borriello a střídající Mirko Vučinič. Catania nedokázala ani na devátý pokus zvítězit na hřišti soupeře.

Italská liga - 18. kolo:

Juventus Turín - Parma 1:4 (60. Legrottaglie - 41. a 48. Giovinco, 62. Crespo z pen., 90.+2 Palladino)
AS Řím - Catania 4:2 (5. a 47. Borriello, 86. a 90.+4 Vučinič - 29. Silvestre, 38. Maxi López)
Boloňa - Fiorentina 1:1 (5. Di Vaio - 67. Santana)
Brescia - Cesena 1:2 (50. Eder - 33. Jimenez, 41. Ceccarelli)
Cagliari - AC Milán 0:1 (85. Strasser)
FC Janov - Lazio Řím 0:0
Lecce - Bari 0:1 (78. Okaka)
Palermo - Sampdoria Janov 3:0 (37. Miccoli, 50. Migliaccio, 79. Maccarone)
Udine - Chievo 2:0 (14. Sanchez, 25. Di Natale)
Inter - Neapol 3:1 (3. a 55. Thiago Motta, 37. Cambiasso - 25. Pazienza )