EL: Anderlecht a Besiktas na pokraji vyřazení

Hráči ruského Rubinu Kazaň prohráli na domácí půdě s předním nizozemským týmem FC Twente Enschede 0:2, který tak má velmi blízko do osmifinále druhé nejprestižnější evropské soutěže.

Bundesligový Bayer Leverkusen pak vyhrál na hřišti ukrajinského Metalistu Charkov vysoko 4:0. Český reprezentační obránce Michal Kadlec nastoupil v základní sestavě hostů a odehrál celý zápas.

Anderlecht už je zřejmě po domácím výprasku 0:3 s Ajaxem vyřazen. Čeští obránci Ondřej Mazuch a Jan Lecjaks nastoupili v základní sestavě domácích a odehráli celý zápas.

To samé se týká i Tomáše Sivoka v dresu Besiktase, který v Istanbulu podlehl kyjevskému Dynamu hrozivě 1:4. Oránce Tomáš Sivok nastoupil v základní sestavě tureckého mužstva a v 61. minutě dostal žlutou kartu.

A co další čeští hráči? Obránce David Rozehnal odehrál za Lille celý duel a v 79. minutě dostal žlutou kartu. Zadák Marek Suchý odehrál za Spartak celý zápas a v 90. minutě dostal žlutou kartu. Útočník Tomáš Necid odehrál za CSKA Moskva celých devadesát minut a jediným gólem v první půli rozhodl o výhře hostů.

Evropská liga, úvodní zápasy 1. kola vyřazovací části:

Rubin Kazaň (Rus.) - FC Twente Enschede (Niz.) 0:2 (0:0)
Branky: 77. L. De Jong, 88. Wisgerhof

Metalist Charkov - Bayer Leverkusen 0:4 (0:1)
Branky: 90. a 90+2. Sam, 23. Derdiyök, 72. Castro.

SSC Neapol - Villarreal CF 0:0
ČK: 90. Arinoca (N).

Besiktas Istanbul - Dynamo Kyjev 1:4 (1:1)
Branky: 37. Quaresma - 27. Vukojevič, 50. Ševčenko, 56. Yussuf, 90. Gusev z pen. ČK: 90.+4. Quaresma (B).

Anderlecht Brusel - Ajax Amsterdam 0:3 (0:1)
Branky: 32. Alderweireld, 59. Eriksen, 67. El Hamdaoui.

Lech Poznaň - Sporting Braga 1:0 (0:0)
Branka: 72. Rudněvs.

BATE Borisov - Paříž St. Germain 2:2 (1:1)
Branky: 16. Renan Bressan, 81. Gordejčuk - 30. Mevlüt Erdinc, 89. Luyindula.

Benfica Lisabon - VfB Stuttgart 2:1 (0:1)
Branky: 70. Óscar Cardozo, 81. Jara - 21. Harnik.

Glasgow Rangers - Sporting Lisabon 1:1 (0:0)
Branky: 66. Whittaker - 79. Fernández.

FC Basilej - Spartak Moskva 2:3 (2:0)
Branky: 36. Frei, 41. Streller - 61. Kombarov, 70. Dzjuba, 90.+2. Ananidze. ČK: 78. Shaqiri (B).

Young Boys Bern - Zenit Petrohrad 2:1 (0:1)
Branky: 46. Lulič, 90+4. Mayuka - 20. Lombaerst. ČK: 69. Bystrov (P).

PAOK Soluň - CSKA Moskva 0:1 (0:1)
Branka: 29. Necid.

FC Sevilla - FC Porto 1:2 (0:0)
Branky: 65. Kanouté - 58. Rolando, 85. Guarín.

Lille - PSV Eindhoven 2:2 (2:0)
Branky: 6. Gueye, 31. De Melo - 83. Bouma, 84. Toivonen.