Surynek se blýskl hattrickem

Generálka na jarní část II. ligy dopadla pro Třinec vítězně. Domácí fotbalisté zdolali na umělém trávníku na Lesní účastníka krajského přeboru z Těšína vysoko 6:0. Hned polovinu branek nasázel do sítě soupeře Martin Surynek.

Poslední přípravné utkání před zápasem v Hlučíně začalo očekávaným tlakem domácích fotbalistů. Ti Těšínské po celé utkání nepustili do vážnější střelecké pozice. První gólové radosti se dočkali domácí fotbalisté ve 22. minutě. Siegl uličkou nabídl volný prostor Malířovi, který zamířil přesně a překonal těšínského brankáře poprvé - 1:0. O tři minuty později zakončil kombinaci Malíře, Oboyi a Hanuse posledně jmenovaný střelou k tyči - 2:0.

O poločasové přestávce došlo v třinecké sestavě ke dvěma změnám. Minarčík nahradil Lisického a Surynek Mrázka. Hned v úvodu druhé půle vyslal krásnou střelu ze střední vzdálenosti Siegl, Surynek doběhl odražený míč a ukázkovou zadovkou nabídl Malířovi tutovku, kterou střelec první branky proměnil - 3:0. Pak už přišly chvíle střídajícího Surynka. V 66. minutě poslal přízemní centr z pravé strany Malíř, Surynek předběhl gólmana hostí a lehkou dorážkou k bližší tyči zvýšil na 4:0. Tento stav netrval dlouho, Surynek se dostal s míčem do šestnáctky společně s bránícím hráčem, Siegl na něj zařval "udělej ho", jeho "žák" ho poslechl a provedl. Tečovaná střela přes obránce zapadla přesně k levé tyči - 5:0.
Surynkovo gólové představení vyvrcholilo v 78. minutě, když zakončil přesný centr Joukla - 6:0.

Fotbal Třinec - Český Těšín 6 : 0