Co Diviše mrzí na slovenské Corgoň lize?

Co Diviše mrzí na slovenské Corgoň lize?

FK Senica je bez debat největším překvapením aktuálního ročníku slovenské Corgoň ligy. V tuto chvíli jí patří druhé místo za Žilinou a za sebou má hned několik renomovanějších týmů. V jejím dresu se navíc daří i českému útočníkovi Jaroslavu Divišovi, jehož se server sport7.sk zeptal na pár otázek.

Trikot Senice oblékáte od léta minulého roku. S jakými pocity jste na Slovensko přicházel?

"Zpočátku jsem měl smíšené pocity. Slovenskou ligu jsem moc nesleodval. Jen tak jedním okem. Nyní mohu říci, že je pro mě milým překvapením být po podzimu na druhém místě. To určitě nikdo nečekal. Dostal jsem možnost hrát Corgoň ligu a šance od Senice si moc vážím.

V Čechách jste oblékal dresy Slovácka, Vítkovic i Liberce. Vidíte v obou ligách nějaké výraznější rozdíly?

"Fotbalově jsou soutěže dost vyrovnané. Vždyť Žilina postoupila do Ligy mistrů na úkor Sparty. Spíš mě mrzí, že až na Trnavu tu není takové divácké zázemí jako V Čechách. Je pěkné, když na fotbal dorazí 4000 fanoušků proti Slovanu nebo Žilině. Škoda jen, že tomu tak není při každém zápase."

Nepředstavoval jste si ale v rámci kariérního růstu něco víc?

"Angažmá nelituji. Senicu vnímám jako klub, který se rozvíjí. Všichni na tom pracují. Jsou tu výborné tréninkové podmínky a v klubu vše funguje tak, jak by mělo. Jsme rádi, že se týmu daří. Kéž by to vydrželo i nadále. Máme před sebou většinu jarní části a ve hře je ještě spousta bodů."

V Senici patříte do základní sestavy, není možné, že by vás doma podcenili?

"Například v Liberci se můj fotbalový potenciál určitě nepodcenil. Dostal jsem příležitost hrát. A když jsem ji měl, jednoduše jsem ji nevyužil. Jak se říká, nechytil jsem šanci za pačesy. Jsem útočníkem a v Senici hrajeme stylem hry na tři hroty."