I ve španělské lize jde kopnout penaltu školácky…

I mistr tesař se utne. To potvrdili v jinak pohledném utkání 27. kola Primera división Racing Santander - Real Madrid hráči obou celků. Po utkání totiž mohli jak domácí Pinillos i madridský Adebayor zpytovat svědomí. Místo kvalitně zahraného pokutového kopu zahráli "haluz" jako ve vesnické lize a dali vyniknout oběma brankářům.

Utkání nakonec Santander prohrál s favorizovaným Realem 1:3, ale nemuselo tomu tak vůbec být. Jistě, Real svého soka přehrával a druhý den se španělská média rozplývala zejména nad výkonem Mesuta Özila. Ale nechybělo málo a zápas mohl být podstatně dramatičtější.

Real sice vedl do přestávky po gólech Benzemy a Adebayora 0:2, po změně stran však domácí Santander vylezl z obranné ulity a v 52. minutě po faulu faulu Xabi Alonsa zahrával Pablo Pinillos pokutový kop. Jenže lehkou střelu, navíc neumístěnou, Casillas s přehledem chytil… Smutné pro domácí ale je zejména to, že v 70. minutě Kennedy snížil na 1:2 a pokud by v tu chvíli měli domácí na svém kontě i proměněnou penaltu, bylo by zaděláno na dramatický závěr.

Místo toho chvilku nato se prosmýkl domácí obranou Benzema a zvýšil na 1:3, takže penaltové selhání na druhé straně hosty tolik mrzet nemuselo. Šest minut před koncem byl faulován v domácím pokutovém území madridský Di Mária, míč si postavil Adebayor, ale i jeho realizace pokutového kopu byla prachbídná. Toňo v domácí brance jeho pokus vyrazil a ani dorážka reprezentanta Toga si cestu do sítě nenašla.

Neproměněný pokutový kop je vždy zajímavý, pokud se tak stane dvakrát v jednom utkání, navíc u tak prestižní soutěže, je to zajímavé dvojnásobně. Uznejte sami - šlo se o to s vámi nepodělit?