Carroll pomohl Liverpoolu k výhře nad City

Anglický útočník Andy Carroll si připsal své první gólové zásahy v dresu Liverpoolu. Do sítě Manchesteru City se trefil dokonce hned dvakrát, jednu branku si připsal i Dirk Kuyt a Reds tak rozmetli Manchester City v poměru 3:0.

Aktuální kolo a průběžná tabulka soutěže

Domácí Liverpool na svého soupeře doslova vlétl a hned od úvodních minut přikoval miliónové hvězdy Roberta Manciniho před vlastní pokutové území. První velkou šanci si připsal útočník Luis Suárez, jehož střelu však brankář Joe Hart ještě dokázal vyškrábnout na tyč.

Zcela bezmocný byl Hart o dalších pár minut později. Raúl Meireles zatáhnul míč na půli soupeře, zde jej díky sražené střele přenechal kolegovi Carrollovi a anglický reprezentant napřáhl ke krásné ráně z dálky, která se o chvilku později třepotala v brankové síti. Carroll si tak připsal svou první branku v novém působišti poté, co v lednu přestoupil z Newcastlu.

Ještě hůře to se Citizens vypadalo o další chvilku později, kdy se zranil útočník Carlos Tévez a musel být nahrazen Mariem Balotellim. Reds této psychologické výhody velice záhy využili – nejprve ledový klid v zakončení prokázal Dirk Kuyt a hned o minutu později se hlavou trefil znovu Carroll. Bylo to 3:0 a City byli zralí na ručník.

Ve druhé půli se sice o Ligu mistrů bojující hosté trošku vzpamatovali a zřejmě i díky pasivnější hře soupeře dostávali více prostoru, ale Yaya Touré si v největší šanci na Pepého Reinu nepřišel. Manchester City tak dostal slušnou lekci a musí se hodně strachovat o to, aby před dotírajícím Tottenhamem uhájil čtvrtou příčku.