United skolili Chelsea i podruhé, na Ukrajině rozhodl Messi

Prvními semifinalisty letošního ročníku Ligy mistrů se stali hráči Manchesteru United a Barcelony. "Rudí ďáblové" v úterý doma i napodruhé porazili Chelsea, tentokrát výsledkem 2:1, katalánský celek zase díky trefě Lionela Messiho zvítězil na půdě Šachtaru Doněck 1:0.

Chelsea i s brankářem Petrem Čechem přijela na Old Trafford s cílem zvrátit nepříznivý výsledek z domácího zápasu, kde prohrála 0:1. Už od první minuty tak na hřišti bylo znát, že Manchester bude hrát ze zajištěné obrany a čekat na svou šanci z protiútoku nebo standardní situace.

Hosté si v prvním poločase vypracovali dvě vážnější příležitosti, ale střela Anelky ani později šance Torrese gólem neskončily. Jako první tak udeřili gólově fotbalisté domácího Manchesteru, v 27. minutě se po centru Rooneyho trefil hralou Hernández, ale sudí jeho branku pro milimetrový ofsajd neuznal. Mexický útočník si však spravil chuť dvě minuty před odchodem do kabin, když se na pravé straně perfektně uvolnil Giggs a na malém vápně poslal gólovou přihrávku mladému útočníkovi, který ji bez potíží zužitkoval.

Šance londýnského celku ve druhém poločase ještě klesly po vyloučení záložníka Ramirese v 70. minutě. Jiskřičku naděje pro Chelsea sice vykřesal v 77. minutě po perfektním pasu Essiena střídající Drogba, který svůj nájezd na Van der Sara s přehledem proměnil a srovnal na 1:1. Hráči "Blues" ale propadli euforii a domácí tým využil jejich nekoncentrovanosti ihned po vstřelení vyrovnávací branky. Giggs podruhé v zápase vybídl ke skórování svého spoluhráče a Park Či-song zvýšil na 2:1 pro United. Svěřenci Sira Alexe Fergusona tak porazili Chelsea i podruhé a v semifinále se utkají s lepším z dvojice Schalke 04 - Inter Milán.

Barcelona přijela do Doněcku s jednoznačným náskokem 5:1 z prvního zápasu na Nou Campu, také v odvetě dokázala ukrajinský tým porazit a došla si pro postup. Šachtar, v jehož sestavě odehrál 75 minut i český záložník Tomáš Hübschman, znovu selhal v koncovce a katalánskému soupeři nedal před domácím publikem ani jeden gól. Výhru Barceloně zajistil po přihrávce Alvese ve 43. minutě argentinský útočník Lionel Messi, který dostal na hranici velkého vápna dostatek prostoru a trefil se přesně k levé tyči domácí svatyně.

Katalánský tým se v semifinále Ligy mistrů střetne pravděpodobně s Realem Madrid, který bude ve středeční čtvrtfinálové odvetě hájit čtyřbrankový náskok na půdě Tottenhamu.

Liga mistrů, úterní odvety čtvrtfinále:

Manchester United - Chelsea FC 2:1 (1:0)
Branky: 43. J. Hernández, 77. Park - 77. Drogba. ČK: 70. Ramires (Chelsea). První zápas 1:0, postupuje Manchester United.

V brance Chelsea znovu nastoupil brankář Petr Čech.

Šachtar Doněck - FC Barcelona 0:1 (0:1)
Branka: 43. Messi. První zápas 1:5, postupuje Barcelona.

V základní sestavě domácího týmu nastoupil záložník Tomáš Hübschman, kterého v 75. minutě vystřídal Fernandinho. Český reprezentační zadák měl na ruce kapitánskou pásku.