Jablonec proti Ostravě vydřel kýžený bod a zajistil si evropské poháry

FK Baumit Jablonec si remízou 3:3 v nedělním duelu 27. kola Gambrinus ligy proti Baníku Ostrava zajistil třetí místo v tabulce a s ním i účast v evropských pohárech pro nadcházející sezonu. V utkání sice dvakrát dotahoval ztrátu, i díky dvěma gólům Lafaty však nakonec uhrál kýžený bod.

Kompletní statistiky duelu Jablonec - Ostrava

Jabloneckým stačil po zaváhání Olomouce proti Bohemians 1905 k jistotě účasti v evropských pohárech pouze bod, začátek zápasu ovšem Severočechům vůbec nevyšel. Inkasovali totiž hned z první vážnější akce. Ostravští přečíslili ve středu hřiště soupeře, míč se dostal k Šenkeříkovi, který přesnou ranou zpoza vápna umístil balon přesně k Valešově pravé tyči.

Domácí se ani poté nedostali do zápasu a za svou lehkovážnost v obraně pykali druhým gólem. Před Krautem se na pravé straně otevřel prostor, mladý ostravský útočník udělal s míčem pár kroků a výstavně ho předložil Fantišovi, který z hranice penalty s trochou štěstí podruhé překonal Valeše. Fantiš skóroval teprve po dvou minutách pobytu na hřišti, když krátce předtím vystřídal zraněného Řezníka.

Poté svěřenci trenéra Komňackého soupeře přitlačili na jeho polovinu a na Bučka letěla řada nebezpečných centrů, s nimiž si však ostravský gólman poradil. Udeřit mohlo opět na druhé straně, kdy po přesném pasu Šenkeříka uháněl na Valeše aktivní Kraut, ale jeho lob skončil vysoko nad brankou. Jablonečtí nakonec přece jen svou aktivitu vyjádřili gólově. Po velkém závaru v pokutovém území doklepl míč na místo určení Piták.

Zanedlouho bylo vyrovnáno. Po centru Kovaříka se do hlavičky položil Piták, jeho pokus ještě stihl Buček vyrazit, ale pouze k nohám dobíhajícího Lafaty, který svým šestnáctým gólem v sezoně stanovil poločasové skóre na 2:2.

Ve druhé půli zajímavých momentů před oběma bránami ubylo. Zkraje poločasu sice Jablonský svou dalekonosnou ranou vyrušil Bučka z klidu, poté ale na trávníku úřadovali spíše fotbalisté Baníku. Po rychlém přechodu do útoku se míč dostal k Lukešovi, který si ho vyměnil se Šenkeříkem a následně krásným centrem vybídl ke skórování Hušbauera, proti jehož prudké hlavičce neměl Valeš nárok.

Zatímco snaha Jabloneckých o vyrovnání končila většinou před velkým vápnem, Baník zaměstnával soupeřovu obranu rychlými protiútoky. Po jednom z nich se Kraut rychlostně prodral přes Beneše, ale z ostrého úhlu napálil jen Valeše. Tentýž hráč vzápětí poslal do velké šance střídajícího Zehera, který se ale v pokutovém území zamotal do svých kliček. Ještě jednou se Zeher dostal do vyložené šance, když v 80. minutě využil zaváhání domácí obrany a postupoval sám na Valeše, nicméně branku minul.

Až poté se ke slovu dostali Jablonečtí. Nejprve brankář Buček nepřesvědčivě vyrazil centr z pravé strany a Pavlík ho z první vracel do opuštěné klece, jenže míč odskákal těsně vedle. Vyrovnání se tak diváci dočkali až v 85. minutě, kdy Benešův centr doputoval až k neobsazenému Lafatovi, který na zadní tyči upravil v divácky atraktivním utkání na konečných 3:3.