Patička Balotelliho? Džeko nechápal, Mancini zuřil

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Italský útočník ve službách Manchesteru City Mario Balotelli na sebe znovu upoutal pozornost, když v přípravném duelu s LA Galaxy zakončil své sólo na branku soupeře nepovedenou patičkou a kouč Roberto Mancini se jej rozhodl ihned stáhnout ze hřiště.

Balotelli šel po půlhodině hry sám na branku, ovšem místo klasického zakončení se otočil a patičkou poslal míč mimo tři tyče. Jeho spoluhráč Edin Džeko jen nevěřícně rozhodil rukama, trenéra City Manciniho však Ital hodně rozhodil a byl okamžitě vystřídán.

U trenérských laviček pak měl Balotelli s Mancinim krátkou roztržku, po které odešel do kabin. "Doufám, že to je pro něj ponaučení. Pokud to berete vážně, budete hrát 90 minut, ale když ne, může klidně sedět vedle mě na lavičce. Ve fotbale se musíte pokaždé chovat jako profesionál, v tuto chvíli jím ale Balotelli nebyl," prohlásil Mancini. Utkání mezi LA Galaxy a Manchesterem City skončilo po devadesáti minutách nerozhodně 1:1, anglický celek poté vyhrál na penalty 7:6.

Balotelli přišel na britské ostrovy minulý rok za 24 milionů liber (700 milionů korun) z Interu Milán, v 28 utkáních vstřelil deset gólů. Kromě toho si vysloužil i 11 žlutých karet a dvakrát byl vyloučen.