Uruguay ve finále Copa América nedala Paraguayi šanci

Vítězem šampionátu Copa América se stali v neděli reprezentanti Uruguaye, kteří zdolali ve finále tým Paraguaye v poměru 3:0. Vítězný celek získal vedení o dvě branky již během prvního poločasu, kdy se mezi střelce zapsali Suárez a Forlán, po pauze pak náskok ještě navýšil.

Favorita poslal do vedení ve 12. minutě hráč anglického Liverpoolu Luis Suárez, krátce před pauzou pak zvýraznil náskok Uruguaye zkušený Diego Forlán, když propálil gólmana Villara. Stejný hráč pak v úplném závěru zpečetil třetí trefou výhru favorita.

Svěřenci trenéra Oscara Tabareze získali pro Uruguay už patnáctý titul na tomto turnaji a Uruguay se tak stala nejúspěšnější zemí historie Copa América. Naposledy se Uruguay radovala z úspěchu na tomto turnaji v roce 1995. Argentina má na kontě čtnráct triumfů.

Paraguayci došli do finále navzdory tomu, že v základní hrací době nevyhráli ani jeden z pěti dosavadních vystoupení na Copa America. V základní skupině svěřenci Gerarda Martina třikrát remizovali a měli skore 5:5. Ve čtvrtfinále vyřadili Brazílii na penalty po bezbrankovém průběhu zápasu a to samé zopakovali v noci na čtvrtek v semifinále proti Venezuele. Až v bitvě o titul poprvé Paraguay padla a musí se spokojit s druhým místem.