Boleslav nezvládla druhou půli a z Kypru si veze "trojku"

Tým Mladé Boleslavi prohrál první zápas 3. předkola Evropské ligy na hřišti kyperského AEK Larnaka 0:3. Český celek vůbec nezvládl druhý poločas, ve kterém třikrát inkasoval a nakonec odjíždí jen s minimální šancí bojovat příští týden v odvetě o postup do další fáze soutěže.

Boleslavští fotbalisté vstoupili do utkání na horké kyperské půdě aktivně, snažili se o kombinaci i zakončení několika střelami ze střední vzdálenosti, ale postupem času se hra vyrovnala. V prvním poločase se ani jeden z týmů nedostal do vážné gólové šance, hrálo se po obě šestnáctky a časté nakopávané míče nemohly ani jednu z obran překvapit.

Po změně stran napřáhl ve 47. minutě Kúdela a jeho nebezpečný pokus musel brankář Negri vyrážet. Larnaka se ve druhé půli zlepšila hlavně ve středu hřiště, začala Boleslav přehrávat a dostávala se také do velkých šancí. První velkou příležitost však odmítl De Cler, který v 52. minutě z levé strany těsně minul. Boleslav znovu zahrozila o dvě minuty později po rohovém kopu, Kulič našel přízemním centrem Kúdelu, jenže jeho pokus zastavila tyč. Larnaka ovšem začala s postupem času ovládla hřiště a v 62. minutě nakonec vytěžila úvodní gól utkání. De Cler po souboji s Janíčkem ochotně spadl v boleslavském vápně a sudí Delferiere nařídil přísný pokutový kop, který proměnil Van Dijk.

Naděje českého mužstva na dobrý výsledek znovu pohasly sedmnáct minut před koncem zápasu. Kyperský tým využil svůj trvalý tlak, De Cler odcentroval z levé strany a mezi boleslavskými stopery se objevil nehlídaný García, který zblízka přidal druhý gól domácích. Posledních dvacet minut bylo ze strany českého zástupce doslova strašidelných. Hráči byli unavení, kvůli zranění Chramosty dohrávala Boleslav poslední minuty v deseti a v nastaveném čase ještě potřetí inkasovala. Skóre Larnaky zvýšil aktivní levý bek De Cler.

Mladá Boleslav odjíždí z Kypru s tříbrankovým debaklem a v domácí odvetě, která se hraje v městě automobilů příští čtvrtek, tak má jen mizivé šance na postup do play-off Evropské ligy.

Evropská liga, úvodní zápas 3. předkola:

AEK Larnaka - FK Mladá Boleslav 3:0 (0:0)
Branky: 62. z pen. van Dijk, 73. García, 90. De Cler. Rozhodčí: Delferiere - De Neve, Cremers (všichni Bel.). ŽK: Linssen, Demetriu - Chramosta. Hráno v Larnace.

AEK Larnaka: Negri - Serrán, Hofland, van Dijk, de Cler - Linssen, Pavlu, García (87. Skopelitis), Demetriu - Priso (90. Gómez), Mrdakovič. Trenér: Ton Caanen.

FK Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Neuwirth (10. Janíček), Rolko, Šírl - Kúdela, V. Procházka, Opiela - Řezníček (77. Táborský), Chramosta, Kulič (62. Štohanzl). Trenér: Miroslav Koubek.