Boleslav se po remíze s poháry loučí

Na velký zvrat nedošlo. Mladé Boleslav remizovala v odvetném utkání 3. předkola Evropské ligy doma s kyperským týmem AEK Larnaka 2:2 a po prohře 0:3 v prvním duelu v soutěži končí. Český zástupce ve čtvrtečním zápase zvrátil výsledek ze stavu 0:1 ve svůj prospěch, jeho vedení však vydrželo necelé dvě minuty.

Mladoboleslavští fotbalisté měli před sebou složitý úkol, neboť museli na domácí půdě stáhnout tříbrankový náskok kyperského soupeře. V prvním poločase však domácí nepůsobili jako tým, který by mohl Larnaku přehrát. Boleslav se sice snažila, ale znovu jí chyběla větší přesnost a aktivita k přečíslení kyperské obrany.

Kypřané hráli na jistotu a čekali na chybu Boleslavi, první možnost měl v 29. minutě Priso, ale ještě mířil těsně vedle tyče. V 43. minutě mohl protrhnout střeleckou smůlu domácí záložník Štohanzl, který se prodral přes dva protihráče do vápna, ale v rozhodující chvíli trefil jen nohy brankáře Fortina. Boleslav svou šanci nevyužila a tak udeřilo na druhé straně. Záložník Priso dostal podruhé možnost jít do úniku po pravé straně, sám před Millerem nezaváhal a míč uklidil přesně k tyči.

Do druhé půle vstoupil český zástupce mnohem lépe, v 51. minutě byl faulován ve vápně Řezníček, dánský sudí Rasmussen nařídil pokutový kop a sám postižený z něj srovnal na 1:1. Poté se hra znovu vyrovnala, boleslavští se zlepšili v záložní řadě a s přibývajícím časem měli více ze hry. Snaha středočeského celku vyvrcholila čtvrt hodiny před koncem, když se na malém vápně zblízka prosadil Štohanzl. Vedení Boleslavi však netrvalo ani dvě minuty, přísně odpískaný pokutový kop pro hosty totiž proměnil Mrdakovič a bylo znovu vyrovnáno.

Larnaku ještě osm minut před koncem utkání oslabil Priso, který fauloval Šírla a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Závěrečný tlak domácího týmu už na výsledku nic nezměnil, Boleslav se tak po remíze 2:2 s Larnakou loučí v Evropské lize už ve 3. předkole soutěže.

Evropská liga, odveta 3. předkola:

FK Mladá Boleslav - AEK Larnaka 2:2 (0:1)
Branky: 51. z pen. Řezníček, 75. Štohanzl - 43. Priso, 77. z pen. Mrdakovič. Rozhodčí: Rasmussen - Sonderby, Rix (všichni Dán.). ŽK: Kysela - Priso, Gómez. ČK: 82. Priso. Diváci: 2312. První utkání 0:3, postupuje Larnaka.

FK Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Janíček, Šírl - Zahustel (64. Táborský), Kúdela, Opiela, Štohanzl - Řezníček, Kulič (46. Chramosta). Trenér: Miroslav Koubek.

AEK Larnaka: Fortin - Demetriu, Serrán, Hofland, de Cler - Priso, Linssen (84. Dimech), García (67. Skopelitis), van Dijk - Kingsley (69. Gómez), Mrdakovič. Trenér: Ton Caanen.