Baumit naděloval, Baník vyhrál poprvé v sezóně

[tag]ONDRÁŠOVKA CUP[/tag] Ve 2. kole domácího poháru byl úspěšný další prvoligový lkub Baumit Jablonec, který nastřílel třetiligové Roudnici na jejím hřišti osm branek.

SK Roudnice nad Labem - FK Baumit Jablonec 0:8 (0:4)
Branky: 12. Pavlík, 14. Vaněk, 18. Lafata, 45. Eliáš, 67. Štochl, 85. Zábojník, 88. Třešňák, 89. Jarolím. ŽK: Pícha, Kala (oba Roudnice). Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Pospíšil. Diváci: 1430.

Sestava Baumitu Jablonec: Valeš - Eliáš (77. Zábojník), Pavlík, Štochl, Jablonský - Kovařík, Loučka (68. Pavlata), Vaněk, Jarolím - Třešňák, Lafata (62. Kopic). Trenér: Komňacký.

Baník Ostrava vyhrál v Uničově

Hráči Baníku Ostrava ve středečním utání 2. kola Ondrášovka Cupu vyhráli v Uničově 3:0 zlepšeným výkonem ve druhém poločase, především zásluhou střídajícího Václava Svěrkoše. Baník tak vyhrál vůbec první soutěžní utkání v sezoně.

Přitom v prvním poločase to bylo vyrovnané utkání a až do příchodu střídajícího Svěrkoše se Baník trápil. "Domácí na nás vlítli a v tom dusném počasí jsme ztráceli hodně sil. Ale domácí to asi přepálili, ve druhém poločase jim síly ubývaly," všiml si středeční kapitán týmu Tomáš Marek.

Obvyklý kapitán Martin Lukeš i hvězdný útočník Václav Svěrkoš začali utkání na lavičce náhradníků a do hry šli až ve druhém poločase. "Byla taková domluva, trenér nás chtěl pošetřit na sobotní ligu proti Bohemce," prozradil předzápasové záměry Svěrkoš. Ten byl u všech gólů Baníku. Nejprve po Lukešově centru perfektně hlavičkoval do pravého horního rohu uničovské branky, poté vysunul kolmicí Poliačka, který přidal druhý gól a před třetím gólem Baníku si Svěrkoš pohrál s obranou domácích a daroval snadnou trefu Vaňkovi. "Snad nás to nakopne k lepším výkonům. Vím, že to byla jen třetí liga, ale i v Německu nebo ve Francii jsou pohárové zápasy proti třetí či čtvrté lize hodně náročné a není vždy jasné, že favorit zápas zvládne," upozornil Svěrkoš ze zkušeností z Mönchengladbachu a Sochaux.

Nakonec se ale mohl spolu s fanoušky radovat z postupu do 3. kola, kde za týden čeká Baník zápas v Šumperku. "To už je za týden?" podivil se Svěrkoš. "Teď nás čeká důležité utkání v sobotu v lize a teď už chceme začít vyhrávat. V lize musíme začít stoupat tabulkou a v poháru chceme postupovat až do posledních kol," nastínil ideální obrodu Baníku.

SK Unex Uničov - FC Baník Ostrava 0:3 (0:0)
Branky: 64. Svěrkoš, 73. P. Poliaček, 88. Vaněk. Rozhodčí: Možíš - Kordula, Chytil. ŽK: Koutek, Řehák - Řezník, Kraut. Diváci: 1546.

Sestava Baníku Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Marek, Adámik, Zawada - P. Poliaček (85. Badaljan), Droppa, Vaněk - Fantiš (58. Lukeš), Kraut, Šenkeřík (46. Svěrkoš). Trenér: Pavel Malura.