Baník obstál, druhý celek Gambrinus ligy se rozloučil

Padesátiprocentní úspěšnost měly v úterý prvoligové celky ve 3. kole Ondrášovka Cupu. Do osmifinále domácí pohárové soutěže postoupil po vítězství 2:0 v Šumperku Baník Ostrava, naopak tým Bohemians 1905 po porážce 1:2 ve Znojmě končí.

Druhý celek aktuální tabulky Gambrinus ligy tahal na jihu Moravy za kratší konec. Znojmo se dostalo do vedení krátce po změně stran zásluhou Vašíčka, který pěkným obloučkem přehodil brankáře Marka. O tři minuty později však bylo vyrovnáno. Střídající Škoda dokázal využít nešťastného vyběhnutí brankáře Hrubého a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Poslední slovo ale měli nakonec domácí. V 73. minutě zahrál volný přímý kop přesně do pravého rohu Markovy branky Yonov a poslal Znojmo do osmifinále. V něm se střetne nejspíše s pražskou Spartou.

Naopak Baník, který je v lize bez bodu poslední, své utkání zvládl, i když se jeho vítězství rovněž nerodilo lehce. První krok udělali Ostravští ve 37. minutě, kdy se do prázdné branky Šumperka trefil po Krutově přihrávce Šenkeřík. Postup pak pečetil až v nastaveném čase po rohovém kopu Adámik.

Ke spokojenosti tak měl trenér Baníku Pavel Malura daleko. „Dobrý je pro nás snad jen výsledek a především postup. Výkon znovu neodpovídal mým představám. Šumperk bojoval a proti nám byl tentokrát i terén. To ovšem neomlouvá fakt, že jsme se hlavně v první půli hodně hledali,“ konstatoval pro webové stránky Baníku.

„Máme problémy s ofenzivou, létala tam spousta centrů třeba i ze standardních situací, jenže jsme toho nedokázali využít. Spokojen jsem tak jen s hrou obrany, která se zlepšila příchodem Benjamina Vomáčky, domácí do ničeho nepustila,“ dodal Malura.

Ondrášovka Cup, 3. kolo:

1. SC Znojmo - Bohemians 1905 2:1 (0:0)
Branky: 57. Vašíček, 73. Yonov - 60. Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kocián. ŽK: Hříbek, Csech, Pacanda - Borek, Růžička. Diváci: 1315.

Sestava Bohemians 1905: Marek - P. Lukáš, Jindřišek, Cseh - Bartek, Růžička, Borek, Michálek, Budinský (61. Hartig) - Bálek (46. Škoda), Nešpor (82. Petlička). Trenér: Pavel Medynský.

FK SAN-JV Šumperk - FC Baník Ostrava 0:2 (0:1)
Branky: 37. Šenkeřík, 90. Adámik. Rozhodčí: Proske - Slavík, Santarius. Bez karet. Diváci: 2000.

Sestava FC Baník Ostrava: Krbeček - Řezník, Vomáčka, Zawada - Marek, Poliaček, Vaněk (70. Adámik), Vašenda (46. Lukeš) - Kraut, Svěrkoš, Šenkeřík. Trenér: Pavel Malura.