Neproměněné šance stály Boleslav tři body

V předehrávce 7.kola ČFL se střetly rezervy Mladé Boleslavi a Plzně. Po ne zrovna vydařeném začátku soutěže se výkony plzeňských mladíků hodně zlepšily, což se odrazilo i na bodovém zisku. Naopak boleslavští v minulém kole nebodovali a chtěli si napravit reputaci.

Úvodu zápasu kralovali domácí. Ale ani Schubertovi ani Kostakis nedokázali využít šance ke skórování. „V prvních dvaceti minutách si vytvořili tlak z něhož pramenilo i devět standardních situací. My jsme to dokázali ustát a postupem času vyrovnat hru,“ líčil průběh první části pro domácí web trenér Jiří Skála. Pak se probudili i hosté. Ve 22. minutě se řítil sám na mladoboleslavského gólmana František Dvořák, jeho umístěnou střelu padající gólmana stačil vytěsnit na roh. Ve 40.minutě Fabiánův centr z levé strany usměrnil Schubert jen pár centimetrů vedle pravé tyče. Tři minuty před přestávkou se přes Johanu prosadil Dvořák, ale výtečný Šeda chytil jasný gól.

V úvodu druhé části mohl strhnout vedení na stranu Viktorie Martin Fillo, domácí gólman si s nebezpečně skákajícím míčem ale poradil. Stejný hráč stál i u další příležitosti po přihrávce Patrika Hrošovského. Tentokrát gólman míč vytlačil mimo tyče. V 56.minutě založil Kostakis útočnou akci Boleslavi, ale výtečný Dudkův centr spoluhráče nenašel, neboť bránící Dvořák ho z brankoviště odkopl. V 63. minutě se mohl zapsat na listinu střelců Martin Hoffmann, pokus o přelobování brankáře skončil nad brankou. Břevno zachránilo domácí tým od pohromy i v 82. minutě po střele Martina Filla z hranice malého vápna. Stejný hráč o dvě minuty později ideálně uvolnil uličkou Patrika Hrošovského, který stanovil konečný výsledek na 0:1.

„O poločasu jsme na hráče apelovali, aby přidali ještě více na aktivitě a zpřesnili hru. Výsledkem byla naše převaha a řada brankových příležitostí. Bylo to velmi kvalitní utkání a to v podání obou týmů. My jsme šli vítězství asi více naproti a podařilo se nám jednu z příležitostí proměnit ve vítězný gól. Dnes jsme vyhráli po velmi dobrém výkonu,“ dodal trenér na plzeňském webu na závěr.

Sestava FK Mladá Boleslav"B": Šeda - Tvaroha, Johana (46. Dimitrovski), Zbrožek, Fabián (69. Borovička) - Kostakis, Marek Sedláček, Dudka - Volf, Synek (80. Čech), Schubert.

Sestava FC Viktoria Plzeň"B": Mandous - Mudra, Kováč (46. Libotovský), Štefl (63. Vonášek), Beránek - Štípek (70 Mandula), Sladký, Fillo, Hrošovský - Dvořák, Hoffmann.

Mladá Boleslav B - Viktoria Plzeň B 0 : 1