Klokani vyloupili Žižkov, rozhodl Škoda

Mužstvo Bohemians 1905 zvítězilo v pražském derby na hřišti Viktorie Žižkov 1:0. Hosté využili převahu až v samotném závěru díky přesné hlavičce Milana Škody.

Na Žižkově se začalo malé pražské derby kvůli přítomnosti televizních kamer Nova Sportu netradičně večer a jakoby svědčil čas začátku utkání hostům. Vršovičtí Bohemians byli aktivní a často se ocitali v přítomnosti Vaclíkovy branky, jenže v rozhodujících chvílích jim chyběl klid v zakončení.

Sérii neproměněných šancí začala Škodova hlavička do břevna, poté Budínský trestuhodně překopl z vyložené pozice snad i tribunu a nakonec Nešpor po průniku z levé strany do velkého vápna trefil v tísni jen tyč. "Klokani" tak mohli litovat, když se na konci první půle Folprecht dostal do šance. Brankář Sňozík ale jeho pokus zlikvidoval.

Útočná snaha ´klokanů´pokračovala i po přestávce, jenže diváci viděli dlouho jen další zmařené příležitosti. Škodovu parádní trefu Vacík vyrazil před sebe, jenže Nešpor z malého vápna trestuhodně zahodil další možnost ke skórování.

Hosté z Vršovic se nakonec přece jen dočkali kýženého gólu. Poté, co přežili pár horkých chvilek před vlastní bránou, se soustředili na standardní situaci a dokázali skórovat. Šumského centr nejdříve obrana Viktorie dokázala odvrátit, odražený centr ale vrátil do vápna Bartek a Milan Škoda přesnou hlavičkou zařídil Bohemce vedení.

Závěr zápasu se nesl za skandování kotle Bohemians, ale také v režii brankáře Radka Sňozíka, který vyřešil několik závarů, a v poslední minutě zlikvidoval i nepříjemný rohový kop, mířící přímo do branky.