Dukla otočila výsledek v Liberci

Hráči Liberce překvapivě prohráli doma s pražskou Duklou 1:2. Domácí sice vedli po trefě Rilkeho, ve druhém poločase ale srovnal hlavou Gedeon a v 83. minutě zařídil vítězství hostů Lietava.

Liberečtí byli od úvodních minut aktivnější. První vážnější šanci si vypracoval v 9. minutě Breznaník, jeho jedovku s obtížemi vyrazil gólman Rada. V sestavě Severočechů dostal od začátku příležitost Rilke a za důvěru se odvděčil už ve 13. minutě. Od Štajnera obdržel pas za obranu a křížnou ranou o tyč zaznamenal premiérový zásah v barvách Slovanu. Ve 21. minutě mohl domácí diváky podruhé rozradostnit Breznaník, tečovaný centr ale vytěsnil na roh Rada.

Blízko ke gólu byli "modrobílí" také o dvě minuty později. Vácha uvolnil Štajnera, ten už Radu překonal, na brankové čáře ovšem zachránil Pražany od pohromy obránce Vorel. Postupem času se začala osmělovat i Dukla, která si ve 32. minutě vypracovala první stoprocentní příležitost. Vrzal se objevil zcela sám na hranici šestnáctky, jeho ránu zblokovala domácí obrana, k odražanému míči se však dostal Hanousek, z voleje ale minul poloodkrytou bránu. Těsně před pauzou mohl uklidnit podještědský celek druhou trefou Rilke, jenže tentokrát nezacílil přesně.

Nevyužité šance Liberecké mrzely. Dukla zvýšila po změně stran úsilí a v 62. minutě se dočkala vyrovnání. Na centr Bergra si naskočil nehlídaný Gedeon a Bičík proti umístěné hlavičce neměl nárok. Severočeši byli zaskočení a málem brzy inkasovali podruhé. Polák chyboval, Lieteva ale napálil balon vysoko nad. Liberečtí hráli křečovitě, přesto si vypracovali několik slibných možností. Tu největší měl v 82. minutě Gebre Selassie, bránu však přestřelil a tak přišel trest. Domácí ztratili míč, Dukla se odhodlala k rychlému brejku a přečíslení tři na jednoho provedla parádně. Lieteva zařídil Pražanům cenné tři body.