Varování pro Plzeň: Barca udivuje góly, ale šlape jí i obrana

Viktoria Plzeň nastoupí ve středu v zápase základní skupiny Ligy mistrů na půdě slavné katalánské Barcelony. Španělský velkoklub budí respekt skvělou útočnou hrou, kdy sype soupeřům do sítí množství branek, statistiky ale ukazují, že pevná je i obrana Katalánců.

Barcelona na domácím stadionu předvádí ve španělské nejvyšší soutěži doslova střelecké manévry. Naposledy sice vyhrála nad Santanderem "jen" 3:0, ale i tak má doma v této sezoně průměr nastřílených branek 5,25 gólu na zápas. To by mělo být pro Viktorii Plzeň dostatečným varováním, že by se na Nou Campu měli Západočeši soustředit hlavně na spolehlivou defenzivu.

Tým trenéra Josepa Guardioly ale hraje dobře i v defenzivě. Brankář katalánského velkoklubu Victor Valdés naposledy inkasoval gól 21. září na stadionu Mestalla v ligovém zápase ve Valencii (2:2), když ho překonal ve 23. minutě Pablo. Od té doby Barcelona nedostala gól a Valdez tak drží neprůstřelnost už 427 minut. Nepřekonali jej hráči Bilbaa, Borisova, Gijónu a Santanderu. Na Nou Campu nedostal gól v ligovém zápase už v sedmi duelech v řadě.