Osmnáctý Wigan okradl Chelsea, Stoke vystřelil body Crouch

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] V 16. ligovém kole Chelsea pouze remizovala na Wiganu. Poslední Bolton prohrál na hřišti Fulhamu a Blackburn nestačil doma na West Brom. Pozice trenérů obou mužstev, Owena Coyla a Steva Keana, jsou tak v ohrožení. Dobře na tom není ani Wolverhampton, který doma podlehl Stoke. Remíz se dočkali diváci v zápasech Evertonu s Norwichem a Newcastlu se Swansea.

Jordi Gómez zachránil pro domácí Wigan v souboji s Chelsea alespoň remízu, když v 87. minutě využil chyby Petra Čecha a dorazil míč do sítě, Latics tak získali důležitý bod v boji o záchranu. Velice nudný první poločas viděli diváci na DW Stadium, jediným momentem, který trochu zvýšil hladinu emocí, byla údajná ruka Branislava Ivanoviće v pokutovém území. Rozhodčí ovšem situaci po střele Victora Mosese jako ruku neposoudil a tak se hrálo dál. Po pauze se Chelsea zlepšila a v 56. minutě se ujala vedení, když se po spolupráci Ashley Colea a Daniela Sturridge druhý jmenovaný zapsal do listiny střelců. Wigan ovšem statečně bojoval a na konci zápasu se dočkal zasloužené odměny.

Fulham porazil doma na Craven Cottage Bolton a poslal hosty do ještě větší mizérie, než byli před tímto zápasem. Cottagers rozhodli zápas dvěma góly už v první půli. Nejdříve se trefil hlavou Clint Dempsey, kterému po půlhodině hry dobře nacentroval Bryan Ruiz. O dvě minuty později si hráči role vyměnili, Dempsey nahrával a Ruiz dával gól. Největší šance v dresu Boltonu měli Fabrice Muamba a Mark Davies, ale Davida Stockdale v brance domácích nepřekonali. Stockdalea mimochodem manažer Fulhamu Martin Jol přirovnal k Joe Hartovi z Manchesteru City. Bolton evidentně postrádal sebevědomí a někoho, kdo by mužstvo vyburcoval z letargie. V úterý se svěřenci Owena Coyla utkají s podobně postiženým Blackburnem a v zápase půjde zřejmě i o posty na lavičkách obou týmů. Naopak Fulham si po vypadnutí z Evropské ligy spravil chuť poměrně lehce získanými třemi body.

Góly Jamese Morrisona a Petera Odemwingieho zařídily výhru West Bromu na hřišti Blackburnu a ještě více ztížily pozici manažera Rovers Steva Keana. Po bezbrankové první půli se hosté ujali v 52. minutě zaslouženého vedení, když Morrison překonal Paula Robinsona parádním volejem. Na tento gól ještě dokázali domácí odpovědět gólovou dorážkou Scotta Danna, ale minutu před koncem přidal druhý gól West Bromu z hranice pokutového území Odemwingie. Výsledek znamená, že Rovers vyhráli v této sezóně jen dva zápasy.

Bod pro Everton zachránil v zápase s Norwichem svým gólem ve druhé půli Leon Osman. Domácí dominovali prakticky celému zápasu, ale vedení se ujali hosté. Ve 28. minutě se prosadil ostrostřelec posledních týdnů Grant Holt, který se parádně trefil do dolního rohu branky. Ještě před půlí mohl srovnat domácí kanonýr Louis Saha, ale jeho šance zůstala nevyužita. Everton tlačil i ve druhém poločase, ale hosté dobře bránili. Tlaku neodolali až v 81. minutě, kdy střelu Roystona Drentheho umístil za záda Tima Howarda zmíněný Osman. Střídající Drenthe mohl dokonce zajistit všechny tři body pro domácí, ale proti jeho střele zasáhl na poslední chvíli ramenem brankář Norwiche John Ruddy.

Peter Crouch dokončil svým gólem obrat Stoke na hřišti Wolverhamptonu, hostující Trotters se tak posunuli už na osmé místo, zatímco Wolves jsou jen těsně nad pásmem sestupu. Domácí se ujali vedení už v 17. minutě, kdy penaltu po faulu Jonathana Woodgatea na Matta Jarvise proměnil Stephen Hunt. Tímto výsledkem skončila i první půle, druhá ale přinesla obrat. Dva góly v rozmezí dvanácti minut zajistily hostům čtvrtou výhru v řadě, takovou sérii si Stoke připsalo naposledy v roce 1981. Nejdříve si přímý kop Roberta Hutha srazil do vlastní sítě Kevin Doyle a na 2:1 potom zvýšil hlavou Crouch. Wolves prohráli už čtvrtý zápas z posledních pěti, v úterý hrají proti Norwichi.

Newcastle ztratil dva body domácí remízou s nováčkem ze Swansea. Celý zápas se odehrával v režii domácích, ti se ale nedokázali gólově prosadit. Naopak hosté si připsali teprve třetí bod ze hřišť soupeře. V první půli trefili břevno domácí Fabricio Coloccini a Demba Ba, následně vyslal projektil jen těsně mimo Jonas Gutierrez. Další báječnou šanci měl na svých kopačkách po centru Danny Simpsona Demba Ba. Na druhé straně měl volno brankář Newcastlu Tim Krul, nemusel ani jedinkrát zasahovat. Největší šanci hostí měl Scott Sinclair, jeho pokus šel ale těsně mimo. Newcastlle tak nevyhrál už pátý zápas v řadě.

První anglická liga, 16. kolo - sobotní výsledky:

Blackburn Rovers - West Bromwich Albion 1:2 (0:0)
Branky: 72. Dann - 52. Morrison, 89. Odemwingie.

Český útočník hostů Roman Bednář do utkání nezasáhl.

Everton - Norwich City 1:1 (0:1)
Branky: 81. Osman - 28. Holt.

Wolverhampton - Stoke City 1:2 (1:0)
Branky: 17. Hunt z pen. - 58. Doyle vl., 70. Crouch.

Newcastle United - Swansea 0:0

Fulham - Bolton 2:0 (2:0)
Branky: 33. Dempsey, 34. Ruiz Gonzalez.

Český záložník domácích Marcel Gecov zůstal jen na lavičce náhradníků. Jeho krajan a spoluhráč Zdeněk Grygera do utkání pro zranění nezasáhl.

Wigan - Chelsea 1:1 (0:0)
Branky: 88. Gomez - 59. Sturridge.

Český brankář hostů Petr Čech odchytal celý zápas.