Uhlíři bez problémů přehráli Ďáblice

Domácí o jasné výhře nad předposledními Ďáblicemi rozhodli už v prvním poločase, kdy kromě dvou gólů spálili nejméně další tři vyložené šance. Druhou půli hosté v poli hru vyrovnali, s koncovkou však byli na štíru. Už ve 2.min. pálil k levé tyči Filinger, ale Zedník skvěle zasáhl. Po osmi minutách si na druhé straně B. Jehlička krásně narazil míč s Hrubým, dostal se až do vápna jenže z úhlu Domlátila nepřekonal. Ten stačil jeho dělovku vytlačit na roh. Hned z rychlého protiútoku domácích se ale poprvé začalo měnit skóre zápasu. Po úniku a centru Snopka se z voleje opřel do míče Filinger a rozvlnil síť za Zedníkovými zády. V 15.min. mohl po centru Ulricha přidat druhý gól Vrána, jenže Čáp stačil míč z brankové čáry odkopnout. Tlak domácích však pokračoval a v 19.min. byl korunován, když po Sýkorově parádní uličce se dostal k míči Zilvar a bez velkých problémů překonal Zedníka podruhé. O tři minuty později se znova objevil před Zedníkem osamocený Vrána, ale nastřelil jen jeho nohy. V závěru poločasu mířil v čisté ložence Ulrich hlavou nad.

Druhý poločas začali hosté aktivněji, jenže veškerá jejich snaha končila před šestnáctkou domácích. Čistou gólovou šanci si prakticky nevypracovali. Naopak domácí dál pokračovali v jejich zahazování. V 64.min. Filinger obloučkem přehazoval vybíhajícího Zedníka, míč však skončil vedle. O pět minut později zas Filinger hlavou přiťukl nabíhajícímu Ulrichovi a ten pálil z deseti metrů prudce nad. V 75.min. neskončilo ani Filingerovo sólo gólem, Zedník obětavým pádem pod nohy mu míč vzal. Až pět minut před koncem se po centru Snopka hlavou trefil střídající Vinklar a pečetil tak zaslouženou výhru domácích. Hosté nejvážněji ohrozili domácího gólmana až v poslední minutě, kdy po Davídkově rohu nejvýše vyskočil B.Jehlička, ale Domlátil mu jeho umístěnou hlavičku skvěle zlikvidoval.
Pavel Veniger (SK Ďáblice): Uhelné sklady byly první poločas lepší o dva až tři góly, kdyby proměnili šance, tak to mohlo být 3:0. My jsme bohužel začali hrát až ve druhé půli, kdy bylo vidět, že je to vyrovnaný zápas. Nepodařilo se nám dát gól a z otevřené obrany jsme dostali třetí branku a bylo po zápase. Je to škoda, nedaří se, nemůžeme dát gól.
František Mysliveček (SK Uhelné sklady): Myslím, že to je naše zasloužené vítězství. První poločas jsme hráli takový fotbal, že jsme těch gólů mohli dát víc. Druhou půli jsme úplně vypadli ze hry. Zbytečně jsme přepustili hru Ďáblicím a nedat třetí gól, tak to bylo až do konce z naší strany hodně nervózní.

SK Uhelné sklady - SK Ďáblice 3:0 (2:0)
Branky: 11. Filinger, 19. Zilvar, 85. Vinklar ŽK: Sýkora, Filinger, Vrána - Štochl Rozhodčí: Formánek - Rod, Klíčman Diváků: 40
SK Uhelné sklady: Domlátil - Vrňák, Nesvačil (64. Vinklar), Strnad, Gabriška - Snopek (85. Parpel), Sýkora, Filinger (78. Drážný), Vrána - Zilvar, Ulrich
SK Ďáblice: Zedník - Borůvka, B. Jehlička, Čáp, Štumpf - Pokorný (34. Novák), Štochl, Davídek, Kožuch - Hrubý (62.Samec), D.Jehlička (46. Fabián)