Bitvu o Manchester vyhráli United a v FA Cupu jdou dál

Hráči Manchesteru United porazili v neděli v FA Cupu v bojovném duelu svého městského rivala City 3:2 a vyřadili jej z této pohárové soutěže.

V ostře sledovaném duelu udeřili "Rudí ďáblové" už v 10. minutě. Do vedení je poslal parádní hlavičkou Wayne Rooney, jehož hlavička se odrazila od břevna do branky City. O dvě minuty později přišel moment, který hodně poznamenal další průběh utkání. Bez předchozího varování musel po přísném vyloučení předčasně pod sprchy obránce City Kompany. Přesilovku využili svěřenci manažera Alexe Fergusena ve 30. minutě, když se trefil přesně v pádu Wellbeck.

Chvíli před půlí United navíc kopali penaltu. Tu sice Rooneymu chytil gólman Pantelimon, ale domácí kanonýr dorazil pohotově hlavou míč do branky. V tu chvíli už se zdálo, že je rozhodnuto. "Citizens" však předvedli ve druhé půli i v deseti hráčích velkou stíhačku.

Hned v 48. minutě snížil z přímého kopu Kolarov a po obrovském tlaku dostal v 64. minutě City na dostřel jediné branky po chybě gólmana United Lindegaarda pohotový Agüero. I přes řadu dramatických momentů už se skóre zápasu nezměnilo.

Manchester United tak odčinil alespoň částečně debakl z posledního vzájemného střetnutí, v němž prohrál se City v zápase Premier League vysoko 1:6.