Jiráček při svém čtvrtém bundesligovém startu zářil, dal 2 góly

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Pro mužstvo Wolfsburgu měla být páteční předehrávka 21. kola bundesligy snadným soustem. "Vlci", kteří by se v případě výhry posunuli na průběžné osmé místo, totiž hostili poslední celek tabulky Freiburg, v jehož dresu se kvůli zdravotním problémům nemohl objevit obránce Pavel Krmaš.

Gólový účet mrazivého utkání otevřel český reprezentační záložník Petr Jiráček, jenž tak zaznamenal svou premiérovou trefu v nejvyšší německé soutěži. Po rohovém kopu dostal ve vápně dostatek prostoru a křížnou střelou za pomoci tyče otevřel skóre.

Po první půli ovšem favorit svou roli nepotvrzoval. Hned šest minut poté inkasoval a i když šelve 14. minutě zásluhou Schäfera podruhé do vedení, hosté se ani tak nevzdali a do poločasu srovnali zásluhou Caligiuriho na 2:2.

Autorem rozdílové branky na 3:2 byl opět explzeňský středopolař, jenž k velké radosti čtyřiadvaceti tisíc fanoušků ve Volkswagen Aréně rozvlnil síť za brankářem Baumannem po hodině hry, když dokázal využít přihrávku od střídajícího Japonce Hasebeho. Domácí rychle rozehráli autové vhazování, míč se dostal na šestnáctku k Jiráčkovi, jehož střelu si ještě srazil do sítě jeden z hostujících obránců.

Svěřenci trenéra Magatha, kterým tentokráte nemohl pomoci zraněný Jan Polák, si tak připsali druhou jarní výhru.