Čech vytasil famózní zákrok a Chelsea slaví zisk FA Cupu

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Hráči Chelsea vyhráli v sobotním finále FA Cupu na stadionu Wembley nad Liverpoolem 2:1. Trofej slaví i český gólman Petr Čech, jenž odchytal celý zápas v brance Chelsea a připsal si nejeden důležitý zákrok.

Chelsea šla ve Wembley brzy do vedení, když se prosadil už jedenácté minutě Ramires. Náskok týmu "Blues" pojistil sedm minut po pauze přesnou trefou kanonýr Drogba. Liverpoolu se ještě podařilo finále zdramatizovat, když gólmana Čecha překonal Carroll, ale na víc už "Reds" v sobotu neměli, přestože v závěrečné dvacetiminutovce svého soupeře přehrávali.

Obrovskou šanci na vyrovnání zmařil v závěru Carrollovi Čech, jenž dokázal jeho hlavičku vytěsnit na břevno. Hráči Liverpoolu se sice dožadovali uznání branky, ale míč s velkou pravděpodobností nepřešel celým objemem brankovou čáru. Chelsea vyhrála 2:1 a po závěrečném hvizdu si mohli její hráči užívat velkých ovací svých fanoušků.