Bayern si spravil chuť, na lídra ztrácí tři body

Mistrovský Bayern Mnichov, kterému se v letošní sezoně v lize nedaří, dosáhl po prohře v minulém kole na povinné domácí vítězství. V zápase 9. kola bundesligy porazil Eintracht Frankfurt 2:0 a přiblížil se vedoucímu Werderu Brémy na tři body.

Domácí poslal do vedení v 24. minutě Roy Makaay, který se prosadil zblízka po střele Santa Cruze. Před druhým gólem ve 29. minutě prošel Makaay po pravé straně, prokličkoval mezi obránci a předložil míč na hranici velkého vápna krajanu Van Bommelovi. Ten nedal prudkou ranou gólmanu Nikolovovi šanci - 2:0. Posledních pětadvacet minut odehráli hosté o deseti po vyloučení Vasoskiho, který fauloval střelce první branky.

Nadále se trápí Jarolímův Hamburk. Hamburger SV doma tentokrát nedokázali porazit Hannover. Zápas skončil bezbrankovou remízou. Z českých reprezentantů se představil jen Jiří Štajner, který v dresu hostí odehrál celý zápas.

Borussia Dortmund vybojovala za pět minut dvanáct remízu na hřišti Norimberka. Domácí poslal do vedení po hodině hry Mnari, který proměnil penaltu. Až v 86. minutě vyrovnával Tinga. Nováček z Chotěbuzi porazil překvapivě snadno Herthu Berlín. V 66. minutě se trefil Gunkel. Definitivní rozuzlení přinesla 78. minuta a vyloučení hostujícího Okoronkwa. Vzápětí pojistil výhru domácích Shao. Nedávný lídr Hertha se po skvělém začátku propadá, už je šestá s šestibodovou ztrátou na vedoucí Werder.

Bayer Leverkusen vyhrál na hřišti Mönchengladbachu, který v týdnu ostudně vypadl z poháru s třetiligovým soupeřem, 2:0. Trefili se Babič a Voronin. Bochum prohrála doma s Wolfsburgem.