Barca odstartovala pěti góly, Valencia vybojovala na Realu bod

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Zahajovací utkání nového ročníku neměl obhájce španělského titulu Real Madrid zrovna nejlehčí. Na stadion Santiaga Bernabéua totiž přijel třetí celek uplynulé sezóny Valencia, která si z Madridu díky Brazilci Jonasovi, jenž odpověděl na úvodní branku Argentince Higuaína, odvezla cenný bod za remízu 1:1.

To Barcelona, na jejíž lavičce si odbyl ligovou premiéru jako hlavní trenér Tito Vilanova, rozhodla o své výhře nad San Sebastianem již během první půle, když svému soupeři na Nou Campu nasázela čtyři trefy. Autorem dvou z nich byl nejlepší střelec uplynulého ročníku La Ligy Lionel Messi.

Pátou trefu přidal vyhlášený kanonýr David Villa, jenž si zahrál La Ligu po mnoha měsících a přišel na trávník jakožto střídající až patnáct minut před koncem.

K poutavé přestřelce došlo i v Bilbau. Místní finalista uplynulého ročníku Evropské ligy ale před baskickým publikem nestačil na Betis Sevilla, jemuž podlehl 3:5. Ani na lavičce už nebyl útočník Fernando Llorente a jeho odchod z klubu je čím dál tím pravděpodobnější.