Jestrovič byl potrestán za rasistické nadávky

Jestrovič byl potrestán za rasistické nadávky

Kvůli rasismu potrestala UEFA útočníka Anderlechtu Nenada Jestroviče zákazem startu ve třech zápasech evropských pohárů. K incidentu došlo 1. listopadu v zápase Ligy mistrů Liverpool - Anderlecht, který domácí vyhráli 3:0. Jestrovič se provinil rasově motivovanými urážkami na adresu liverpoolského záložníka Mohameda Sissoka.

"Rozhodnutí přijímám, ale zpráva rozhodčího je v rozporu s tím, co jsem skutečně řekl," řekl NENAD JESTROVIČ. Srbský útočník, který byl v 75. minutě utkání vyloučen, přijde o dva poslední zápasy Champions League v základní skupině a poté ještě o jeden zápas v evropské soutěži.

"Nejsem rasista," říká Jestrovič, který prý doufal, že UEFA očistí jeho jméno. Hráč minulý týden prohlásil, že nerozumí tomu, proč ho rozhodčí vyloučil. "Sissoko nic neslyšel a vypadal překvapeně, když jsem dostal červenou kartu. Účastním se všech protirasistických akcí v Anderlechtu. Každý si myslí, že jsem rasista, a to je pro mě obtížné obzvláště proto, že je mým snem zahrát si jednou na Britských ostrovech," dodal Jestrovič. "Mám rád každého a je mi jedno, jakou mají lidé barvu pleti."

Dánský rozhodčí Kim Milton Nielsen zdůvodnil své rozhodnutí údajnými Jestrovičovými rasistickými nadávkami.

Vystoupení Anderlechtu v této sezóně Ligy mistrů je stejně jako v loňské tristní a není pravděpodobné, že mužstvo postoupí ze základní skupiny. Jestrovičův trest se tak částečně přesune do dalšího ročníku Ligy mistrů nebo jiného pohárového utkání.

[ 11.11.2005 - uefa.com / eFotbal ]