Horváth s Domažlicemi nahání béčko Slavie. Zazářil borec se zkušenostmi z Ligy mistrů

Horváth s Domažlicemi nahání béčko Slavie. Zazářil borec se zkušenostmi z Ligy mistrů

Nelehký úkol má domažlická Jiskra v této sezoně ČFL. Chtěla by se poprat o postup, ale zatím jen dýchá na záda slávistické rezervě, která se rovněž netají plánem posunout do druhé nejvyšší soutěže. Naháněná to bude pravděpodobně až do posledního kola, souboru trenéra Pavla Horvátha by však mohl výrazně pomoct zkušený Martin Fillo. Vidět to bylo i v sobotu před obědem v pražských Jinonicích.

Vypadalo to, že v třetiligové skupině A budou mít v postupové hře navrch sešívaní. Poslední tři kola ale naznačila Domažlicím, že nic nemusí být ztraceno. Slavia B ztratila za zmíněné období pět bodů, Jiskra jen tři. Sešívaní mají v čele tabulky pětibodový polštářek, navíc odehráli o zápas méně.

V sobotu Domažlice koncertovaly v hlavním městě na půdě Motorletu, kdy vyhrály 3:0. Do základní sestavy Jiskry se vrátil zkušený exligista Martin Fillo a mohl by se proměnit v pomyslný trumf Jiskry. Borec, který si před lety zahrál v Lize mistrů proti AC Milán nebo Barceloně, se v sobotu blýskl dvěma góly.

„Do zápasu jsme dobře vstoupili a dali dva góly. To nám ohromně pomohlo. I díky tomu jsme to pak v klidu dohráli,“ věděl dobře trenér kouč Pavel Horváth, který duel zhodnotil pro klubový kanál na YouTube.

Fiasko. Nikdy jsem se necítil tak ponížen, přiznal trenér Rodinger po debaklu v Karlových Varech

Spokojenost pochopitelně neskrýval ani Fillo, který minulý týden vrátil do hry po čtyřzápasové pauze a odehrál půl hodiny proti béčku Dukly. „Mám obrovskou radost, že jsem si mohl po dlouhé době zahrát. Vyhráli jsme 3:0 venku, máme tři body, nemohlo to být lepší,“ usmíval se někdejší hráč Plzně či Brentfordu, který v této sezoně dal už čtyři branky. Místo má i v historických tabulkách nejvyšší soutěže, kdy tam nasbíral sedm červených karet, což je čtvrtý nejvyšší počet. 

V neděli pak Slavia B vrátila nejspíš Domažlice do tvrdé reality. Sešívaní ovládli derby s rezervou Dukly poměrem 6:0. Sestava vítězů se hemžila talenty, které má klub pod smlouvou. Jednu z branek třeba vstřelil Michal Tomič.