Boleslav se se Spartou rozešla smírně

FK Mladá Boleslav remizovala se Spartou 1:1. Stínem zápasu je zranění mladého útočníka hosté Václava Kadlece.

Remízou 1:1 se rozešli fotbalisté Mladé Boleslavi a Sparty v duelu 13. kola první ligy. Pražané ve městě automobilů museli dotahovat manko po vedoucí brance Jakuba Mareše, z penalty vyrovnal Josef Hušbauer. Pražané propásli šanci dotáhnout se na vedoucí Jablonec, na nějž ztrácí dva body. Boleslavi teď patří desáté místo.

A navíc Sparta přišla o zraněného útočníka Václava Kadlece. Ten musel střídat už po deseti minutách s podezřením na vážné poranění hlavy. Sparta tak v týdnu pojede k duelu Evropské ligy do Izraele proti Kirjatu Šmona v rozpacích.

Zápas tradičních rivalů přinesl hlavně nesmlouvavý boj. Jen co utkání odstartovalo, už v deváté minutě mrazilo ze srážky Nešpora s Kadlecem, po níž ofenzivní hráči museli střídat a sparťan Kadlec, nejlepší letošní střelec svého týmu, navíc hned musel na vyšetření do nemocnice. Střet někdejších parťáků z reprezentační jednadvacítky byl symbolickým vyjádřením dění v první půli.

Favorizovaná Sparta se přes tvrdě bránícího soka nedokázala prosadit, podobně jako v minulých dvou vzájemných zápasech, kdy také vyšla střelecky naprázdno. Sparťanské záloze citelně chyběl zraněný kapitán Matějovský, bývalá hvězda středočeského klubu.

Hosté dlouho nedokázali využít toho, že v boleslavské sestavě chybí hned čtyři střední obránci, místo nichž spolehlivě zaskočila narychlo sestavená stoperská dvojice Kúdela-Janíček. Boleslav sázela hlavně na neústupný herní projev a rychlé kontry. Po chybě sparťanského zadáka Švejdíka, který dřív hájil i boleslavské barvy, se dral do zakončení střídající Kulič, jehož na poslední chvíli přesným skluzem odzbrojil Jarošík.

Sparta pro branku soupeře nebezpečná nebyla. Po poločasové pauze, v níž musel odstoupit další zraněný hráč Pamič, se pro ni zápas zkomplikoval ještě víc. Domácí Mareš v 56. minutě ukázal hodně důrazu při závaru po rohovém kopu a střelou zblízka se vedoucím gólem připomněl i svým loňským sparťanským spoluhráčům. V dobré šanci se pak po Marešově chytrém pasu zjevil i Janíček, který odmítl šanci navýšit náskok kvůli zbrklé střele.

Pražany z trápení vysvobodila až penalta nařízená čtvrt hodiny před koncem. Mareš se z hrdiny stal smolařem, v pokutovém území stáhl Balaje a Hušbauer z penalty srovnal, přestože ve středu při pohárovém utkání na Žižkově v rozstřelu selhal. Boleslav málem odpověděla vzápětí povedenou střelou Kysely a pak se marně dožadovala penalty po zákroku na Ščuka. Na druhé straně se v hektickém závěru blýskl ranou do břevna Krejčí.

Na remíze, teprve druhé z dosavadních vzájemných 17 zápasů, se ale už nic nezměnilo. Domácí mohlo mrzet, že nenavázali na minulou výhru s Brnem. A Sparta čeká na venkovní výhru v lize už čtyři zápasy.

Mladá Boleslav - Sparta 1:1 (0:0)

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 56. Mareš - 76. Hušbauer z pen. Rozhodčí: Ardeleánu - Pospíšil, J. Paták. ŽK: Mareš, Kulič - Zápotočný, Holek. ČK: 74. Mareš. Diváci: 4348.
Boleslav: Miller - Kysela, Kúdela, Janíček, Bořil - Ščuk, Brunclík (86. Fillo) - Mareš, Magera, Štohanzl - Nešpor (12. Kulič, 90. Sivrič). Trenér: Minář.
Sparta: Vaclík - Zápotočný (70. Kweuke), Švejdík, Jarošík, Pamič (46. Polom) - Holek - Kadeřábek, Kadlec (11. Jirásek), Hušbauer, Krejčí - Balaj. Trenér: Lavička.