Pivarník: Slavia vystřídala 23 hráčů, to rozhodlo

Šíře kádru rozhodla. Zatímco Slavia ve finále Tipsport ligy do každého poločasu nasadila jinou jedenáctku podobně jako v semifinále, Olomouc zápas odehrála spíše s mladíky, protože zkušenější borci nastoupili včera.

Pivarník: Slavia vystřídala 23 hráčů, to rozhodlo
"Když jsme se dostali do finále, tak jsme už chtěli vyhrát, takže spokojenost je veliká," řekl novinářům střelec úvodní branky Milan Škoda.

"My určitě výsledky přípravy nepřeceňujeme, ale do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Nic to sice neznamená, ale je to lepší do další práce," doplnil útočník vršovického celku.

Slavia v letošní Tipsport lize vyhrála pražskou skupinu A na domácím hřišti v Edenu, když porazila Liberec, Jablonec i druholigové Bohemians 1905 a na závěr podlehla Teplicím. V sobotním osmifinále pak svěřenci trenéra Petra Rady zdolali Hradec Králové.

"To, že jsem vyhráli, je samozřejmě příjemné, ale pro mě je důležité, abychom začali dobře ligu, v níž paradoxně začínáme hned v Olomouci. Vítězství nás těší, ale liga bude něco jiného a na jiných površích," řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Slavie Rada.

"Turnaj měl kvalitu. Byly tam dobré týmy, prakticky většina byla ligových a i pro ty druholigové to byla dobrá příprava," doplnil kouč pražského celku, který příští týden odjede na herní soustředění do Turecka.

Podle trenéra Olomouce Romana Pivarníka finále rozhodl širší kádr soupeře. "My jsme dnes nastoupili s mladšími hráči, protože včera hrálo více hráčů ze základní sestavy. Zápas byl pro nás složitější, protože Slavia proti nám vystřídala 23 hráčů," upozornil Pivarník.

"Zlomilo se to v druhém poločase, kdy jedno mužstvo bylo čerstvé a druhému postupně ubývaly síly,"
doplnil kouč Hanáků, jenž turnaj loni vyhrál s Jihlavou.