Galásek přijede na sraz s první brankou v německé lize

Z českých reprezentantů měl před pondělním srazem národního týmu největší důvod k radosti Tomáš Galásek, kterému se o víkendu podařilo vstřelit branku v bundesligovém duelu s Cáchami a zajistil tak Norimberku alespoň bod za remízu 1:1. Navíc to byla jeho první trefa v německé lize. Galásek dostal po půlhodině hry přihrávku od Slováka Mintála a střelou z 18 metrů trefil přesně roh branky.

Jeho klubový spoluhráč Jan Polák přišel na hřiště až čtvrt hodiny před koncem a mohl se rovněž zapsat mezi střelce, ovšem trefil jen tyč. Ani on však nezabránil v poslední minutě Cáchám vyrovnat.

S veselejší náladou pojede na sraz jistě i Jaroslav Plašil, jehož Monako deklasovalo Troyes 4:0 a odpoutalo se ve Francii z posledního místa. Plašil strávil na hřišti 64 minut, střídal za stavu 1:0.

Vítězné utkání o víkendu prožil také Tomáš Ujfaluši, který byl u výhry Fiorentiny nad Bergamem 3:1. Z pozice krajního beka pomohl získat první kladné body svého týmu v sezoně, když předtím se spoluhráči jen odmazával trest za korupci.

Prohráli Marek Jankulovski i Zdeněk Grygera. Zatímco Jankulovského AC Milán podlehl počtvrté z posledních pěti utkání a je až šestnáctý, Grygerův Ajax neuspěl teprve podruhé v sezoně. Po duelu s Eindhovenem přišel Ajax o první místo v tabulce. Grygeru vedle prohry bolelo i zranění nosu po zásahu loktem od Koného; i přes krvácení však český zadák utkání dohrál.

Davidové Rozehnal a Jarolím se svými týmy remízovali 1:1. Na remíze Paris St. Germain měl velkou zásluhu právě Rozehnal, který pronikl do pokutového území, byl faulován a penaltu proměnil Kalou. Jarolím se do utkání Hamburku s Mönchengladbachem výrazněji nezapsal. Určitě ho ale mrzela ztráta cenných bodů, jelikož se svými spoluhráči přišel o výhru až pět minut před koncem a Hamburk nadále balancuje na hraně sestupu.

Remízové utkání prožil i další z reprezentantů Marek Heinz. Za deset minut, které mu na hřišti poskytl trenér Ivan Hašek, však už nestačil nic udělat se skóre zápasu francouzské ligy mezi St. Etienne a Nantes.

Milan Baroš sledoval vítězné utkání Aston Villy s Evertonem pouze z lavičky náhradníků. A jelikož se střelecky chytil další z jeho konkurentů Sutton, nezdá se, že by se jeho pozice měla v nejbližší době změnit.

Tomáš Rosický s Janem Kollerem se kvůli zranění nezapojili do utkání Arsenalu respektive Monaka. Naopak Jiří Jarošík nečekaně zasáhl do zápasu Celtiku se St. Mirrenem; v týdnu se přitom omluvil z reprezentačních povinností kvůli zranění kotníku. V lize dnes Jarošík nastoupil na posledních pět minut.

[ 12. 11. 2006 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: MARSfoto ]