Chelsea táhl Terry, City spasil Tévez a West Ham obral United

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Chelsea si v dohrávce 29. kola Premier Leaue vrátila na třetí místo, když si v londýnském derby dokázala odvézt všechny tři body z Craven Cottage, kde je doma Fulham. Za "Blues" pálili jen obránce - John Terry rozvlnil síť za brankářem Schwarzerem hned dvakrát, jeden přesný zásah přidal po dalekonosné ráně David Luiz.

Navzdory ztrátě bodů na West Hamu se Manchester United znovu o něco přiblížil jubilejnímu 20. titulu. Z posledních pěti zápasů stačí svěřencům Alexe Fergusona získat šest bodů.

Vedoucí Manchester United dvakrát doháněl ztrátu na hřišti West Hamu a po remíze 2:2 vede před úřadujícími šampiony City o 13 bodů.

Remízu zachránil United nizozemský kanonýr Robin van Persie, jenž stanovil konečný výsledek v 77. minutě svou jednadvacátou brankou v sezoně. V tabulce střelců mu chybí jeden gól k dostižení vedoucího Luise Suáreze z Liverpoolu.

Manchester City si udržel teoretickou naději na obhajobu titulu díky vítězství 1:0 nad Wiganem. Zápas týmů, které se 11. května utkají ve finále Anglického poháru, rozhodl sedm minut před koncem Carlos Tévez.