Plzeň prohrála s Libercem gólem v nastavení, o titulu ještě rozhodnuto není

Viktoria Plzeň podlehla v nedělním utkání 29. kola Gambrinus ligy na domácí půdě Liberci 1:2, když se ve čtvrté minutě nastavení prosadil hostující Hušek. Naději na titul si tak udržela Sparta, která v Teplicích vyhrála 3:0. Na Plzeň nyní pražský celek ztrácí před posledním kolem dva body.

Západočechy mohl poslat už v deváté minutě do vedení Kolář, ale na rychlý centr Kovaříka pořádně nedosáhl a v jasné šanci míč jen posunul vedle branky. Vzápětí se na druhé straně opřel do balonu Šural a mířil těsně nad. Do další šance se brzy dostal domácí Tecl, ovšem z úhlu trefil jen tyč.

V 17. minutě v úniku nadvakrát uspěl Rabušic a dostal Liberec do vedení. Srovnat mohl chvíli před přestávkou Procházka, ale hosté se ubránili. Tlak Plzně sílil, ovšem v gól nevyústil. Podobně tomu bylo i po změně stran. Nervózní Plzeň nedala ani vyložené šance. Vyrovnat se povedlo až v 82. minutě Štípkovi. Jenže ve čtvrté minutě nastaveného času se trefil hostující Libor Hušek a zklamal tak domácí fandy. Naopak Liberec si tak pojistil třetí místo v tabulce.

Sparta šla v Teplicích do vedení jen o chvíli později, když po rohu Krejčího doklepával zblízka Ondřej Švejdík. O šest minut později dostal skvělý pas skrz obranu Václav Kadlec a zvýšil na 2:0. Třetí branku hostů přidal po hodině hry po chytré přihrávce Krejčího Hušbauer. Sparta tak ještě drží malou naději na zisk titulu.

29. kolo Gambrinus ligy:

1. FK Příbram - FC Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)
Branky: 31. Wágner, 80. Koukal. Rozhodčí: Adam - Jiřík, Paták. ŽK: Mašán - Sus. Diváci: 2862.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Pilík (46. Šlapák), Abraham (65. Koukal), Mašán, Tarczal, Mareš (83. Divíšek) - Wágner. Trenér: Straka.
Brno: Hladký - Hyčka, Brabec, Pašek (77. Halaška), Husár - Mezlík, Sus, Buchta, Traoré - Markovič (62. Škoda), Švancara (82. Přerovský). Trenér: Grmela.

FK Baumit Jablonec - SK Sigma Olomouc 2:1 (1:1)
Branky: 30. Čížek, 52. Kopic - 14. Navrátil. Rozhodčí: Ochotnický - Nádvorník, Hrabovský. ŽK: Hubník, Eliáš - Petr. Diváci: 1611.

Jablonec: Špit - Eliáš, Štochl, Beneš, Novák - Čížek (73. Jablonský), Loučka, Kopic (88. Zoubele) - Piták, Vaněk - Hubník (84. Třešňák). Trenér: Skuhravý.
Olomouc: Zlámal - Sukup, Šindelář, Škerle, Vepřek - Schulmeister, Hořava (75. Houska), Pospíšil (62. Falta), Petr - Navrátil, Doležal (68. Rolinc). Trenér: Kotůlek.

1. FC Slovácko - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)
Branky: 7. a 62. Došek. Rozhodčí: Matějek - Peřina, Mokrusch. ŽK: Košút, Volešák - Vašenda, Kraut. Diváci: 6048.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Reinberk - Šumulikoski - Volešák, Valenta, Daníček, Kerbr (69. Havlík) - Došek (64. Haša). Trenér: Habanec.
Ostrava: Bárta - Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Stožický - Fantiš, Droppa (87. Velner), Lukeš, Kukec (73. Kraut) - Staško (69. Soukup), Baroš. Trenér: Pulpit.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 1:2 (0:1)
Branky: 82. Štípek - 17. Rabušic, 90.+4 Hušek. Rozhodčí: Jech - T. Kovařík, Blažej. ŽK: Štípek, Darida - Rybalka, Šural, Delarge. Diváci: 11 315.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka (64. Štípek), Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral, Kolář (77. Fillo), Kovařík - Tecl (55. Ďuriš). Trenér: Vrba.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč (66. Karišik), Kelič, Frýdek (5. Fleišman) - Šural, Rybalka, Pavelka, Delarge (89. Hušek) - Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

SK Dynamo České Budějovice - FC Vysočina Jihlava 2:1 (1:1)
Branky: 44. Wermke, 89. Halama - 40. Jungr. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Gallo. ŽK: Sandro, Klesa, Rýdel - Kučera. Diváci: 2370.

České Budějovice: Daněk - Klesa, Halama, Lengyel, Machovec - Wermke (85. Dvořák), Benát, Rýdel, Táborský (66. Radouch), Sandro (90. Čadek) - Hora. Trenér: Švantner.
Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, Šourek, Čvirik (63. Kosak)- Masopust, Kučera (69. Koloušek), Rada, Jungr, Vaculík - Šimonek (87. Vaněček). Trenér: Komňacký.

SK Slavia Praha - FC Hradec Králové 3:0 (2:0)
Branky: 14. Kisel, 36. Čonka, 88. Hurka. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Zeman. ŽK: Škutka - Malinský. Diváci: 6190.

Slavia: Čontofalský - Dostál, Bortel, Hubáček, Čonka - Vošahlík, Gecov (55. Petrák), Zmrhal, Koreš (77. Hurka) - Kisel - Škoda (70. Škutka). Trenér: Petrouš.
Hradec: Lindr - Plašil (76. Klapka), Hochmeister, Hájek, Poděbradský - Šisler, Schwarz - Malinský, Harba, Halilovič (53. Štěpán) - Kulič (53. Hadaščok). Trenér: Prokopec.

FK Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 2:1 (2:0)
Branky: 28. Néstor, 44. Kalouda - 56. Johana. Rozhodčí: Proske - Moláček, Tacina. ŽK: Néstor, Borek - Bořil. Diváci: 1120.

Dukla: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Hanousek - Malý (81. Ouedraogo), Borek, Kalouda - Berger (86. Marek), Pospěch, Néstor (66. Přeučil). Trenér: Kozel.
Mladá Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Kúdela, Bořil (85. Rolko) - Ščuk, Jarolím - Zahustel, Mareš (89. Synek), Sivrič (46. Rozsíval) - Chramosta. Trenér: Minář.

FK Teplice - AC Sparta Praha 0:3 (0:2)
Branky: 22. vlastní Krátký, 28. Kadlec, 60. Hušbauer. Rozhodčí: Příhoda - Wilczek, Kotík. ŽK: Vondrášek - Krejčí. Diváci: 6450.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Kaufman, Jablonský, Chovanec - Matula - Krátký, Vachoušek, Vůch (54. Čajič), Litsingi - Mahmutovič (64. Kodeš). Trenér: Ščasný.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Polom, Pamič - Vácha - Kadlec, Matějovský, Hušbauer (88. Čermák), Krejčí (82. Kadeřábek) - Bednář (70. Přikryl). Trenér: Lavička.