Monako v premiéře vyhrálo na hřišti Bordeaux

Úvodní zápas nového ročníku francouzské Ligue 1 odehrál v sobotu nováček z Monaka na půdě Girondins Bordeaux. Oba góly hostů při výhře 2:0 vstřelili až v závěru Emmanuel Riviére a Radamel Falcao. Lyon zvládl roli favorita proti Nice a zvítězil jasně 4:0.

Bordeaux, za které odehrál celý zápas český záložník Jaroslav Plašil, drželo s Monakem krok téměř po celé utkání. Ale nakonec hosté dvakrát udeřili. Nejdříve se trefil Riviére a tři body pro Monako potvrdil Falcao.

Lyon zadělal na výhru proti Nice už v prvním poločase po trefě Lacazetteho. Po změně stran přidal stejný hráč ještě jednu branku, mezitím se trefil také Grenier a v závěru také Gourcuff, takže domácí jasně vyhráli 4:0.

Před vlastním publikem uspělo také Lille, když jedinou branku v utkání s Lorientem vstřelil Origi už ve třinácté minutě. Český obránce domácích David Rozehnal zůstal jen na lavičce náhradníků.