Kapitán Kroměříže nechápe, proč Sparta podává protest. Kasík na Matouškovi nenechal nitku suchou

Kapitán Kroměříže nechápe, proč Sparta podává protest. Kasík na Matouškovi nenechal nitku suchou
OBSAHUJE VIDEO

Devatenáctiletý záložník sparťanské rezervy Roman Horák má za sebou pro surovém zákroku kapitána Hanácké Slavie Kroměříž Tomáše Matouška operaci  zlomené lebeční kosti a dál setrvává v nemocnici.

Jeden z vůdců momentálně posledního celku F:NL, jehož tým s béčkem slavného "S" remizoval 3:3, ovšem nerozumí tomu, proč nejslavnější tuzemská značka podala oficiální protest proti výkonu sudího Vojtěcha Opočenského a požaduje dodatečné potrestání jak pro něj, tak pro jeho kolegu Jana Silného.

"Mě strašně mrzí, co se tomu klukovi stalo, ale přísahám, že v tom nebyl žádný úmysl. Celou dobu jsem sledoval balon, když se najednou srazili hlavami. Zatímco já šel do souboje čelem, což je nejtvrdší část hlavy, on dostal ránu na spánek a dopadlo to špatně," hájil se v interview pro kromerizsky.denik.cz třiatřicetiletý obránce s minulostí v Třinci, jenž je v civilním zaměstnání policistou.

MRAZIVÉ CHVILKY V KROMĚŘÍŽI. SPARŤAN HORÁK ODNESL TVRDÝ SOUBOJ ZLOMENOU LEBKOU, LETENŠTÍ SI STĚŽUJÍ NA SUDÍHO

Matouška vše mrzí hlavně kvůli rodině. "Manželka je z toho špatná, přitom já jsem nikoho úmyslně nezranil. Byl to nešťastný střet, žádný faul. Po utkání jsem se se díval na záznam, sledoval všechny možné záběry. Zpomaloval si to, zastavoval a viděl, že ruku jsem měl po celou dobu podél těla. Nemohl jsem ho trefit loktem, když jsem měl taky bouli na hlavě. Po zápase jsem si na něj sehnal číslo a hned jsem mu psal, že mě to mrzí, že ke střetu došlo hlavami, ať se rychle vyléčí," informoval zadák druholigového nováčka.

Vyloučen byl poté, co v nastaveném čase strčil do sparťana Hranoše. Toho litoval taktéž. "Byla to moje blbost. V emocích jsem strčil ramenem do hráče a zaslouženě šel ven," přiznal.

Sám údajně zamířil bezprostředně po vyhroceném duelu do nemocnice také a absolvoval CT vyšetření hlavy. Dle vlastních slov se mu točila hlava, zvracel a jeho zdravotní stav musela čtyřiadvacet hodin hlídat manželka.

SEMAFOR F:NL: ŽIŽKOVSKÁ TVRZ MÁ ZELENOU, SMÍŠENÉ POCITY ZE ŠÍLENOSTI V KROMĚŘÍŽI. ČERVENÁ DO PŘÍBRAMI

Trestu disciplinární komise ovšem neunikne. Za vyloučení ho má jisté a pokud by Sparta uspěla s protestem, distanc může narůst na více utkání. "Nechápu, proč Sparta podává protest, když se srazíme hlavami. Vůbec svému hráči v ničem nepomohou. Spíš si myslím, že schválně vytváří tlak, chce to zmedializovat," doplnil zkušený Matoušek.

Ondřej Kasík, ředitel sparťanské komunikaci, však jeho veřejnou obhajobu formou rozhovoru napadl na síti X. "Na zemi leží bezvládně kluk s těžkým zraněním a ty místo starosti provokuješ ostatní hráče Sparty. Kapitán. Nemám slov. Každým dnem je to zrůdnější. Po střetu hlavami, bolestech a zvracení je myslím nezodpovědné již v pondělí trénovat. Když navíc v dalším utkání nemůžu nastoupit," uvedl letenský představitel a zveřejnil Matouškovu fotku z pondělního tréninku Kroměříže, čímž nepřímo naznačil, že si kvůli vylepšení vlastního obrazu vymyslel problém.

Vedení Hanácké Slavie se pokusilo situaci uklidnit vyjádřením lístosti a i nadále stojí za svým vůdcem kabiny a situaci přisuzuje nešťastné náhodě. "Nám je strašně moc líto, co se hráči Sparty stalo. Rozhodně v tom ale nebyl žádný úmysl. Spíš jde o obrovskou smůlu a neštěstí, že skončil na operačním stole a musel být operovaný. Všichni v klubu věříme, že se chlapec brzy uzdraví a vrátí k fotbalu. Projevujeme obrovskou lítost nad touto nešťastnou událostí,“ vzkázal sportovní ředitel hanáckého mužstva Karel Heinz.

Foto: Hanácká Slavia Kroměříž