Citizens si pochutnali na Tottenhamu, United přišli o výhru v nastavení

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Příští soupeř Plzně v základní skupině Ligy mistrů Manchester City deklasoval v anglické lize Tottenham 6:0. Na domácím hřišti mu k triumfu a posunu na čtvrté místo tabulky pomohl i gól z první minuty. Manchester United přišel o vedení v Cardiffu v nastavení a remizoval 2:2.

Wenger: Útočník vám řekne, že góly není posedlý, ale když neskóruje...

Kouč Citizens Manuel Pellegrini nenechal na lavičce pouze anglického reprezentanta Joe Harta, ale také bosenskou ofenzivní hvězdu Edina Džeka. Skóre se měnilo již velmi brzy po úvodním hvizdu, kdy se radoval ze vstřelené branky španělský rychlík Jesús Navas, jenž prožívá svou debutovou sezónu v Premier League.

A to v Manchesteru nebylo ani zdaleka všechno. Po půl hodině hry si dal vlastní gól brazilský záložník Sandro, jehož pokoření Llorise tým City nabudilo ještě více a v rozmezí 41. a 55. minutě přidal další tři přesné zásahy.

Kromě Negreda se dvakrát prosadil také pětadvacetiletý Sergio Agüero, jenž se tak prostřílel do čela kanonýrské tabulky, v níž překonal liverpoolskou dvojici Sturridge a Suárez. 10 branek v 11 startech je na nejvyšší anglickou soutěž úctyhodná produktivita a už mu chybí jen dvě trefy do vyrovnání jeho bilance z uplynulého ročníku.

Černou neděli Tottenhamu, který prohrál podobným rozdílem naposledy v roce 1997, když nestačil 1:6 na Chelsea, pak v nastaveném čase dokonal Jesús Navas, jenž tak stylově otevřel i uzavřel skóre. Citizens tak dokonale vyšla generálka na 5. kolo Ligy mistrů, v němž přijede na jejich stadion Viktoria Plzeň.

Konkurenční Manchester United, kterému kvůli problémům s třísly a prstem na noze chyběl útočník Robin van Persie, dostal po čtvrthodině do vedení z otočky Wayne Rooney. Domácí Cardiff vyrovnal ve 33. minutě po rychlé akci, na jejímž konci byl Frazier Campbell.

Těsně před pauzou poslal United, jejichž výkon sledoval na tribuně i bývalý trenér Alex Ferguson, podruhé do vedení Patrice Evra, ale ani tentokrát ho "Rudí ďáblové" neudrželi. V nastavení druhé půle si naskočil na Whittinghamův přímý kop střídající Kim Po-kjong a srovnal na konečných 2:2.

Premier League - 12. kolo:

Manchester City - Tottenham Hotspur 6:0 (1. a 90. Jesús Navas 34. Sandro vlastní, 41. a 50. Agüero, 55. Negredo)
Cardiff - Manchester United 2:2 (33. Campbell, 90.+1 Kim Po-kjong - 15. Rooney, 45. Evra)