Al Ahlí postoupil do semifinále MS klubů

Egyptský celek Al Ahlí postoupil do semifinále mistrovství světa klubů. V Nagoji vítězové africké Ligy mistrů porazili novozélandské mužstvo Auckland City 2:0 a ve středu nastoupí v Tokiu proti Internacionalu Porto Alegre z Brazílie.

Al Ahlí hrál na klubovém šampionátu pro mistry jednotlivých světadílů i loni, tehdy ale dvakrát prohrál a obsadil poslední místo. Dnes ho po neplodné převaze v prvním poločase poslal v 51. minutě do vedení angolský útočník Flávio a necelých dvacet minut před koncem pojistila výhru další hvězda káhirského týmu Muhammad abú Tríka.

Ten překonal brankáře novozélandských amatérů Rosse Nicholsona přesnou střelou z přímého kopu přes zeď a napravil tak své selhání z úvodu zápasu, kdy se ocitl před soupeřovou brankou zcela osamocen, ale zamířil vedle. Úvodní utkání klubového mistrovství sledovalo 25.000 diváků.

V pondělí se hraje druhé čtvrtfinále Chonbuk Motors - América, vítěz evropské Ligy mistrů Barcelona vstoupí do turnaje ve čtvrtek duelem s lepším týmem z této dvojice. Finále je na programu v neděli 17. prosince.