Barcelona postoupila do finále MS klubů

Jasné vítězství 4:0 nad mexickou Amérikou a s ním postup do finále mistrovství světa klubů si ve čtvrtek připsala na své konto Barcelona. Góly vítěze posledního ročníku Ligy mistrů vstřelili Gudjohnsen, Marquez, Ronaldinho a Deco. V nedělním finále se Barcelona utká s brazilským Internacionalem.

Pod první gól katalánského klubu se na vyprodaném stadionu v Jokohamě podepsal Islanďan Gudjohnsen, který v 11. minutě excelentně zakončil přečíslení Barcelony. Akce začala u Ronaldinha, na jehož rychlou přihrávku si naběhl Iniesta. Ten našel Gudjohnsena a bývalý útočník Chelsea se trefil přesně ke vzdálenější tyči branky mexického týmu.

Vedení Barcelony navýšil po půlhodině hry obránce Marquez, jenž zamířil přesně hlavou po Dekově rohovém kopu. Třetí zásah do sítě Amériky přidal v 65. minutě Ronaldinho, když z 12 metrů dopravil do sítě Giulyho zblokovanou střelu. Vítězství Barcelony podtrhl pět minut před koncem Deko, který se z pětadvaceti metrů trefil přesně do horního růžku.

Svěřenci trenéra Franka Rijkaarda se tak mohou zapsat do historie klubu, pokud se jim v neděli podaří stát se nejlepším klubem světa. To se zatím "Barce" ještě nepovedlo. "Bylo to pro nás nesmírně důležité utkání," nechal se slyšet trenér Katalánců. "Nyní je před námi trofej, na kterou jsme ještě nedosáhli, a nepochybuji o tom, že hráči do toho zápasu dají vše," dodal.

América, která porazila ve svém prvním zápase na turnaji korejský Chonbuk Motors 1:0, měla proti Barceloně nejblíže ke vstřelení gólu v 23. minutě po Cabanasově volném přímém kopu, ale pohotový brankář Valdes jeho střelu vytáhl. "Prohrát s Barcelonou není žádná ostuda, protože je lepší než kterýkoliv z mexických týmů," míní trenér Amériky Luis Fernando Tena.

Mistr jižní Ameriky Inter porazil v prvním semifinále egyptský Al Ahlí 2:1.