Liverpool ztratil v Londýně třígólové vedení a může ho to mrzet

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] O titul bojující Liverpool přijel na půdu jedenáctého Crystal Palace v roli velkého favorita a dotyčný status potvrdil i po osmnácti minutách hry, kdy se po asistenci Gerrarda prosadil čtyřiadvacetiletý velšský záložník Joe Allen, jenž v aktuálním soutěžním ročníku paběrkuje mezi základní sestavou, lavičkou a tribunou.

Bude to dlouhé léto, vyjádřil se po dotazu na posily Mourinho

Další dva údery do sítě argentinského brankáře Speroniho zařídili Sturridge se Suárezem, pro něhož šlo o jednatřicátou trefu sezóny, díky niž si stále udržuje šanci na zisk "Zlaté kopačky" pro nejlepšího evropského kanonýra. Na trefu z 53. minuty opět nahrával Gerrard, uruguayského snajpra zase vybídl v londýnském Selhurst Parku ke skórování Sterling.

Ke slovu se však dostali také domácí. V rozmezí 79. a 81. vstřelili dvě branky Delaney a Gayle a utkání se ve svých závěrečných fázích řádně zdramatizovalo. Druhý zmíněný střídající hráč pak dvě minuty před koncem rozesmutnil obranu "Reds" potřetí a velice tím potěšil Manchester City. Hráčům Liverpoolu už nepomohla ani zoufalá útočná snaha, při níž ve velkých šancích selhali Moses a Leiva. Titul, který naposledy získali před 24 lety, se jim hodně vzdálil.

Po jejich remíze 3:3 mají v boji o mistrovský titul nejvýhodnější pozici právě Citizens, kteří na vedoucí Liverpool ztrácí bod. Tým City totiž čeká zápas 37. kola až ve středu, doma nastoupí proti Aston Ville.

Anglická liga - 37. kolo:

Crystal Palace - Liverpool 3:3 (81. a 88. Gayle, 79. Delaney - 18. Allen, 53. Sturridge, 55. Suárez)