5 špatných nákupů, kterých se měl Wenger vyvarovat

5 špatných nákupů, kterých se měl Wenger vyvarovat

Pokud chce Arsenal pomýšlet na úspěch v příštím ročníku Premier League, měl by se poučit z předchozích chyb. Francouzský stratég Arsene Wenger má na letošní přestupy vyčleněno 100 milionů liber, které by měl využít na posily, které opravdu posilami budou. Než se však nová jména na Emirates dozvíme, podívejme na se na pět nákupů, které server givemesport.com označil za špatnou volbu.

Wenger: Máme silný kádr, finanční stabilitu i obrovskou podporu


1. Francis Jeffers


Když v roce 2001 získal Wenger anglického útočníka z Evertonu za 8 milionů liber, byl Jeffers oslavován jako „liška“, která může hodně dokázat. Za dva roky vstřelil jen šest branek a balil si kufry zpět do Evertonu. Někdo mohl tehdy namítat, že se jednalo jen o momentální nezdar, přesto při zpětném pohledu do jeho kariéry již nikdy na své výkony z Evertonu nenavázal.

[break]

Nejlepší góly Arsenalu Londýn v sezóně 2013/2014


2. Richard Wright


Přišel ve stejné době jako Jeffers a byl pasován do role dlouhodobého nástupce za Davida Seamana nejen v Arsenalu, ale i v reprezentaci Anglie. Na konci sezóny, ve které byl nejvýraznějším přínosem vlastní gól při domácí porážce s Charltonem, byl odsunut do Evertonu. Jeho kariéra nikdy nenabrala opačného směru, nežli poklesného, přestože strávil poslední dvě sezóny v Manchesteru City.

[break]

Desítka hvězd s nejlepšími obchodními možnostmi na světě


3. Andrey Arshavin


Arshavin se dá považovat za první velký nákup na nic, který řešil problém, který vlastně ani neexistoval. Měl být pozlátkem pro fanoušky na neúspěšnou sezónu. Plán fungoval šest měsíci, ale od začátku další sezóny měl Arshavin problém si vůbec udržet místo v základní sestavě. Místo, aby se tak stal rozptýlením z flustrace, stal se nejmocnějším symbolem nespokojenosti fanoušků. Čtyři roky, kdy každý byl ještě méně produktivní, než ten předchozí. Hvězda Zenitu Petrohrad se do ruského klubu vracela jako stín.

[break]

5 jmen, které by Mourinho neměl v létě přehlédnout


4. Gervinho


Gervinho si jistě své angažmá v Arsenalu za obrázek nedá. Při svém debutu proti Newcastlu byl vyloučen na tři zápasy za gesta proti Joeymu Bartonovi. Přestože se mu občas dařilo, nebyl schopen se prosadit do základní jedenáctky. Vždy dělal jen stín Robinu van Persiemu a jeho hře byl podřízen. Přesto na rozdíl od ostatních jmenovaných se mu v AS Řím nyní daří a jeho jméno je spojováno s přestupem do špičkových elitních klubů letos v létě.

[break]

Torres: Když jsem Gerrardovi říkal o Chelsea, zničilo ho to


5. Yossi Benayoun, Andre Santos a Park Chu-Young


Možná tenkrát v roce 2011 Wengera uchvátila štědrovečerní nákupní horečka, když koupil tyto tři hráče, neboť dárkem klubu opravdu nebyli. Nejistý start do sezóny, včetně ponižující porážka 8:2 na Old Trafford, dostal francouzského stratéga před obrovský tlak. V případě Benayouna se to dalo ještě unést, neboť byl pozván jen na hostování. Santos však byla dražší chyba, neboť klub vyšel na 6 milionů liber a většinu svého působení strávil v ofsajdovém postavení. Chu-Yung byl už jen řetězem kotvy, od které se očekávalo, že gólové žně zařídí.

Liverpool loví dvě posily v Bayernu

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.