Džeko a spol. balí kufry, Nigérie byla nad jejich síly

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Reprezentanti Nigérie porazili ve skupině F na mistrovství světa Bosnu a Hercegovinu 1:0 a přiblížili se postupu, zatímco soupeři naději na osmifinále sebrali. Jedinou branku zápasu v Ciuabě dal v 29. minutě Peter Odemwingie, ještě před tím však rozhodčí neuznali Edinu Džekovi regulérní gól.

Bosna nastoupila k zápasu s vědomím, že ve hře o postup ji udrží jen výhra. V prvním poločase tak byla aktivnější a vidět byl zejména Džeko, který se dostal do několika slibných příležitostí. Ve 21. minutě dokonce dal gól, rozhodčí ale branku kvůli chybně posouzenému ofsajdu neuznal.

O devět minut později už se skóre měnilo. Postaral se o to Odemwingie, který zužitkoval přihrávku Emenikeho a poslal Nigérii do vedení. Záložník Stoke navíc překonal svého klubového spoluhráče v bosenské brance Begoviče.

Po přestávce hrály obě strany opatrněji a na první výraznou šanci se čekalo do 60. minuty. Nejprve zpoza šestnáctky vystřelil Babatunde a vzápětí se sám na malém vápně objevil Emenike, jenže Begovič byl v obou případech připraven.

Bosna s postupujícím časem stupňovala tlak, do šance se však dlouho nedostávala. Podařilo se jí to až v nastavení, jenže Džeko nejprve po rohu hlavičkoval přímo do brankáře Enyeamy a krátce na to zamířil z malého vápna pouze do tyče.

Nigérie se tak po devíti zápasech a poprvé od roku 1998 dočkala na šampionátu vítězství, naopak nováček mistrovství Bosna prohrála i druhý zápas v Brazílii a přišla o šanci na postup.

Kompletní statistika utkání Bosna a Hercegovina - Nigérie

Máte rádi Fotbal? Fortuna rozdává během MS 1 000 000 Kč, pro nováčky 200 Kč na ruku.