Everton se protrápil k remíze

Everton ve 23. kole anglické Premier League přivítal na svém hřišti Reading. Obě mužstva jsou v první polovině ligové tabulky a mezi nimi byl před zápasem rozdíl jediného bodu. Dal se proto očekávat velmi taktický boj se zajištěnou obranou. Na zápas se přišla podívat i filmová hvězda Sylvester Stallone.

Hráči se od začátku pohybovali hlavně na polovině hřiště a jistili si svoje obranné pásmo. Everton vystřelil na branku během prvních třiceti minut jen jednou. Naopak Reading byl pasivnější, ale při své první vážnější šanci, kdy kopal trestný kop za hranicí velkého vápna, se míč dostal na kopačky Hunta. Ten zamířil na bránu, kde zasáhl skvělým zákrokem gólman Evertonu, ale odražený míč se nešťastně odrazil od domácího Lescotta a ten si tak dal vlastní gól. Těsně před koncem prvního poločasu měl šanci Everton, kopal také přímý kop na bránu Readingu, ale svou šanci domácí nevyužili a míč skončil ve zdi. Poločas tedy skončil 0:1 z pohledu domácích.

Ve druhém poločase pokračovali domácí v náporu, ale kromě rohového kopu se jim v prvních minutách druhé půle nepodařilo vybojovat prakticky nic. Reading podnikal rychlé protiútoky a hra se z obou stran značně přitvrdila. V 53. minutě se po hrubé chybě hostujícího brankáře dostal k hlavičce nový muž na hřišti Anichebe, ale obránci Readingu dokázali v posledním okamžiku vykopnout míč téměř z brakové čáry. Hra nabrala strhující tempo a nabízela úplně jiný pohled než v poločase prvním. Everton dostával soupeře často pod tlak, ale domácí se nedokázali prosadit přes zahuštěnou obranu domácích. V 71. minutě se po skvělé přihrávce dostal do obrovské šance hráč Evertonu Johnson, který dokázal obstřelit brankáře hostí, ale mezi tyče se jeho pokus už nevešel. O několik minut později pálil na branku hostí Osman. Jeho technická střela z hranice velkého vápna však branku minula.

V posledních patnácti minutách vrcholil tlak domácích a devět minut před koncem Johnson po skvělé nahrávce od Anichebeho hlavou vyrovnal. Zbytek zápasu dohrávala obě mužstva hlavně ze zajištěné obrany. Ještě ve třetí minutě nastavení fauloval De la Cruz a Carsley z přímého kopu jen těsně minul branku Readingu. Více se už v zápase nestalo. Po remíze se tak na bodovém rozestupu obou mužstev v tabulce nic nezměnilo a dále je dělí jediný bod.

Everton se dostal na sedmé místo tabulky před Tottenham, jenž mohl v druhém odpoledním zápase kontrovat, ale prohrál 2:3 s Newcastlem. O výhře hostů rozhodli slepené góly Martinse a Butta v 72. a 73. minutě, jimiž United otočili skóre.

Výsledky - 23.kolo:

Everton - Reading 1:1 (81. Johnson - 27. vlastní Lescott)
Tottenham - Newcastle 2:3 (14. Defoe, 54. Berbatov - 16. Huntington, 72. Martins, 73. Butt)

[ 14. 1. 2007 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]