Sevilla promarnila šanci zvýšit náskok v čele tabulky

Sevilla prohrála v 18. kole španělské ligy doma 1:2 s Mallorkou a promarnila tak šanci odpoutat se v čele tabulky od Barcelony, která podlehla v sobotním městském derby Espanyolu. Sevilla sice od 21. minuty vedla po trefě kanonýra Kanoutého z penalty, ale hosté ve druhém poločase utkání otočili a nečekaně si připsali teprve pátou výhru v sezoně.

Barcelona měla sice v sobotním derby trvalou převahu, ale gólman Carlos Kameni několika skvělými zákroky Espanyol, který se zaměřil na rychlé protiútoky, podržel a zasloužil se největší měrou o výhru 3:1. Po půlhodině hry poslal domácí tým do vedení Luis García, stejně dlouhou dobu pak potřeboval favorit k vyrovnání, o které se postaral náhradník Javier Saviola.

Týmu kolem hvězdného Ronaldinha ale radost vydržela sotva pět minut, než se trefil hlavou Raul Tamudo. V nastaveném čase pokořil katalánský velkoklub ještě po dalším brejku Francisco Rufete. Barcelona má nicméně kvůli své prosincové účasti na mistrovství světa klubů zápas k dobru.

Výsledky - 18. kolo:

Espanyol Barcelona - FC Barcelona 3:1 (31. Luis García, 65. Tamudo, 90+1. Rufete - 60. Saviola)
Tarragona - Getafe 1:3 (61. Llera - 13. Dorado, 42. Guiza, 75. Casquero)
FC Sevilla - Mallorca 1:2 (21. Kanouté z pen. - 47. Nuňés, 61. Lopéz)
Bilbao - Villarreal 0:1 (70. Forlán)
Santander - San Sebastian 1:0 (89. Garay)
Huelva - La Coruňa 1:1 (10. Guerrero - 19. Arizmendi)
Pamplona - Betis Sevilla 5:1 (16. a 59. Soldado, 31. Puňal, 58. Lopéz, 73. Webo - 45. Arzu)
Vigo - Atlético Madrid 1:3 (70. Nené - 13. a 20. Torres, 54. Agüero)
Real Madrid - Zaragoza 1:0 (42. Van Nistelrooij)

[ 14. 1. 2007 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: Reuters ]