Kladno nestačilo na druholigové Bohemians

Hráči Kladna prohráli ve svém druhém utkání v zimní přípravě 1:2 s druholigovými Bohemians 1905. Domácí se sice ujali brzy vedení, ale Pražané dokázali vzápětí odpovědět a skóre nakonec otočit.

Vršovický klub posílený triumfem na halovém turnaji Víkend šampionů v Sazka Areně, kde přehrál všechny prvoligové týmy, si opět vyšlápl na další celek z nejvyšší soutěže. Začátek přitom vyšel na umělé trávě v Kladně favorizovaným domácím, kteří se po čtvrthodině dostali do vedení brankou Kaliny.

O pár chvil později však chyboval kanadský bek Williams a pro Bálka nebylo problémem srovnat skóre. Hned po šesti minutách druhé půle, do níž trenéři poslali na hřiště několik čerstvých fotbalistů, Bohemians dokonale otočili utkání, když brankář Sňozík proměnil penaltu. Stejnou výhodu nevyužil tři minuty před koncem domácí Cigánek, a tak si "klokani" připsali v krátké době další cenný triumf.

Trenér Kladna Miroslav Koubek vyzkoušel několik dorostenců a jejich výkon si pochvaloval. "Třeba dorostenec Beneš je určitě příslibem do budoucna a svoji premiéru v A-týmu zvládl dobře. První půle byla ze strany mých svěřenců dobrá, ale nedokázali jsme proměnit vyložené šance. Druhý poločas byl již horší a Bohemka se ukázala jako velmi dobře připravený tým," prohlásil Koubek, jemuž dnes chybělo ofenzivní trio Radzinevičius, Simpson, Kousal.

Další zápas sehraje Kladno neděli od 11:00 v Mostu v rámci turnaje Tipsport Cup proti druholigovým Blšanům.

Výsledek:

SK Kladno - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)
Branky: 14. Kalina - 17. Bálek, 51. Sňozík z pen.

Sestava Kladna:
I. poločas: Bičík - Williams, Killar, Šimůnek, Drozd - Kratochvíl, Michal, Strnad, Kalina - Veleba, Kaciáň.
II. poločas: Pavlík - Pončák, Killar, Palša, Beneš - Šelicha, Hlava, Cigánek, Čáp - Veleba, Kaciáň. Trenér: Koubek.

[ 17.1.2006 - ČTK / eFotbal.cz l Foto: MARSfoto ]