Krejčí zajistil Spartě remízu a naději do odvety

Hráči Sparty se v play off Evropské ligy na půdě nizozemského Zwolle pokusili napravit selhání proti Malmö. Po výsledku 1:1 mají před domácí odvetou docela slušnou šanci. K postupu jim například bude stačit i remíza 0:0.

Necid: Sparta je mírný favorit

První šanci utkání měl po přihrávce Tomáše Necida Drost, ale z deseti metrů minul bránu. Obrovskou šanci k otevření skóre měli domácí i ve 21. minutě, ale penaltu po faulu někdejšího forvarda Slavie Van der Werff neproměnil. Jeho ránu totiž dokázal zneškodnit pohotovým zákrokem gólman Bičík.

Ve 36. minutě byla blízko ke vstřelení branky Sparta, ale gólman Boer dokázal své špatné zpracování včas napravit a míč před dotírajícím Krejčím odkopnout. Záhy měl Krejčí další příležitost, ale jeho slabou střelu z několika metrů Boer stihl na brankové čáře zneškodnit.

Deset minut po změně stran chybělo Letenským ke gólu několik desítek centimetrů, tečovaná střela Davida Lafaty totiž do odkryté branky nedoskákala.

Velká nepříjemnost pro Spartu přišla v 77. minutě. Po krásné akci po ose Lukoki, Necid, Drost, Lukoki se posledně jmenovaný zblízka snadno prosadil a s pražským celkem to v tu chvíli vypadlo hodně zle.
Vedení domácím však vydrželo pouze pět minut. Vacek prošel do vápna Zwolle přes trojici bránících hráčů, naservíroval míč Krejčímu, jenž i s trochou štěstí skóroval a zajistil Spartě přijatelnou remízu 1:1.

Úvodní zápas 4. předkola Evropské ligy:

PEC Zwolle - Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 77. Lukoki - 82. L. Krejčí. Rozhodčí: Oliver - Burt, Herbert (všichni Angl.). ŽK: Lukoki, Van Polen - Matějovský. Diváci: 11.000.

Zwolle: Boer - Van Polen, Van der Werff, Sainsbury, Van Hintum - Saymak, Ioannidis (46. Lukoki), Rienstra - Dros, Thomas (65. Nijland), Necid. Trenér: Jans.
Sparta: Bičík - Kadeřábek, Kováč, J. Brabec, Costa - Matějovský, Mareček, Hušbauer (66. Přikryl) - Dočkal (76. Vacek), L. Krejčí - Lafata (90.+1 Bednář). Trenér: Lavička.